Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze z tych podatkow (ktore moze i by sie nie oddawal ale pewnie jednak tak) fundowane jest social security - moje, Twoje, kazdego (kto na nie placi). Tak wiec to ze by sie ich nie oddawalo, to nie "panstwu'" czy IRSowi tylko sobie samemu w przyszlosci (uproszczenie oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Xarthisius said:

A dym byl w koncu rozowy czy niebieski?! Bo to w sumie najwazniejsze!

Od 3 dni powietrze jest dziwnie pomarańczowe (może w twoim lokalnym radiu też mówili). Może to urządzenie co spowodowało ten pożar ogłosiło że ma się urodzić następca PDT

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Xarthisius napisał:

A dym byl w koncu rozowy czy niebieski?! Bo to w sumie najwazniejsze!

 

Mnie najbardziej w tej sytuacji śmieszy że koniec końców nie wiemy czy chłopak czy dziewczynka, jedyne co wiemy to że na 100% wychowają się w biedzie ;) 

A tak na serio to serce sie kraje. Nie zrobili tego celowo ale jak bardzo trzeba być głupim żeby uruchamiać urządzenie dymne w samym środku posuchy o której trąbią we wszystkich chyba mediach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jackie napisał:

 

Mnie najbardziej w tej sytuacji śmieszy że koniec końców nie wiemy czy chłopak czy dziewczynka, jedyne co wiemy to że na 100% wychowają się w biedzie ;) 

A tak na serio to serce sie kraje. Nie zrobili tego celowo ale jak bardzo trzeba być głupim żeby uruchamiać urządzenie dymne w samym środku posuchy o której trąbią we wszystkich chyba mediach?

Wszystko to przez to, że w Kalifornii znowu liści w lasach nie pograbili...:rolleyes:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie na ten temat różni się ciut od większości która to chce tych rodziców nieomalże na pal wbić. Za głupotę się płaci, niestety, i ja osobiście popieram ukaranie tych rodziców ale jest chyba jasne że 8 milionów z tyłka nie wyciągną, poza tym, jak już napisałam, celowo tego przecież nie zrobili.

Natomiast kara w postaci sprzątania okolicznej remizy strażackiej (włączając w to mycie łazienek i toalet) w każdy weekend przez 5 lat? Jak najbardziej.

Taka to wredna jestem ;) 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mcpear napisał:

Jakby ktoś mi dom spalił to jednak chyba bym chciał od niego kasę na nowy. Fakt, że będzie sprzątał remizę nie do końca by mnie chyba zadowolił

 

Nie dziwię się ludziom że są wściekli. Jakby mi się dom spalił też bym chciała nowy, problem w tym że oni tego nie zapłacą bo nawet jak im zabiorą wszystko to starczy może na waciki w porównaniu z tym ile szkód narobili.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jest czy należy zabrać im to co mają czy nie - bo w sumie się do tego sprowadza. Wiadomo, że nie spłacą swoich długów. Tak więc są dwie opcje:

1. Wiemy, że nie spłacicie swoich długów więc i tego co macie wam nie zabieramy i sprzątajcie remizę LUB

2. Wiemy, że nie spłacicie swoich długów więc zabieramy wam wszystko co macie i sprzątajcie remizę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mcpear napisał:

Pytanie tylko jest czy należy zabrać im to co mają czy nie - bo w sumie się do tego sprowadza. Wiadomo, że nie spłacą swoich długów. Tak więc są dwie opcje:

1. Wiemy, że nie spłacicie swoich długów więc i tego co macie wam nie zabieramy i sprzątajcie remizę LUB

2. Wiemy, że nie spłacicie swoich długów więc zabieramy wam wszystko co macie i sprzątajcie remizę ;)

 

Jezeli wyrok bedzie ze musza zaplacic kare za 8 mil, i takiej sumy nie maja, to po prostu zbankrutuja, i tej kary nie zaplaca. Beda mieli sknocona credit history i zwiazane z tym problemy, ale po ilus tam lat wyliza sie z tego.

A ludzie ktorych domy sie spalily, odbuduja za pieniadze z ubezpieczenia. Czesto te odbudowane domy sa wieksze, i lepszej jakosci niz te ktore sie spalily. Widzialam to po pozarach w Ventura pare lat temu, i Oakland/Berkeley w latach 90tych. 

Ubezpieczenie skoczy w gore. Ale tez mase kontraktorow zarobi fantastyczne pieniadze... bedzie praca dla imigrantow... dla sprzedawcow w Home Depot. Patrzac na to z punktu widzenia kapitalistycznego, it's all good. Wszyscy zyskaja :lol:

 

Edytowane przez katlia
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że złośliwy sędzia im w sentencji wyroku wpisze, że uznaje to jako "willful and malicious" property damage. Wtedy taki dług nie podlega umorzeniu w przypadku bankructwa.

Mała łyżka dziegciu do beczki miodu z napisem "it's all good":) To nie jest "bardzo bogata" (eufemizm) okolica (wschodnie, odległe rubieże San Bernardino County bynajmniej to nie Ventura czy Berkley). Więc nie zdziwiłbym się że właściciele o ile nie mieli mortgage to nie wykupowali ubezpieczenia (umiem sobie wyobrazić, że premium w tamtych okolicach za ubezpieczenie od pożaru nie jest niskie). Tak więc nie wszyscy łatwo domy odbudują. Aczkolwiek wiem, że jak jesteś ubezpieczony to generalnie odbudujesz większy i lepszy / bardziej nowoczesny dom a kontraktorzy z okolicy będą się wręcz zabijali u Twoich "drzwi" o twoje względy bo dla nich to oznacza fantastyczne zarobki - to jest ta "jasna" strona mocy.

Też nie wiem co jest słuszne, też jestem wrogiem nabijania na pal, ale wydaje mi się, że machnięcie ręką i przejście do porządku dziennego bez znaczących kar finansowych jakoś kłóci się z moim wyobrażeniem co jest słuszne. Wiem, że zasądzenie tych odszkodowań wcale tym nieubezpieczonym domów nie odbuduje, bo majątku obwinionych zabraknie do odbudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...