Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kzielu napisał:

Jeden z lokalnych uni ma 700 studentów z pozytywnym testem - to mniej więcej 5% wszystkich. Nie wiem dlaczego ich nie zamknęli a w zasadzie to wiem, kasa.

A to jest uczelnia ktora ma wyklady face-to-face? Bo sa takie gdzie 5% ma pozytywne testy i mieszkaja na kampusie, ale wyklady sa online. (W ten sposob studenci sa mniej wiecej w jednym miejscu i nie zakazaja innych i wlasnych rodzin) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i można pobrać opłatę za housing a nie tylko za gołe czesne. Pusty campus przez cały rok akademicki przy uczelni z 40 tys miejsc na kampusie to tak zgrubnie liczę około $500M mniej w kasie na rok. Sprzedawanie housingu jest równie ważne jak pobór czesnego.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mcpear napisał:

... i można pobrać opłatę za housing a nie tylko za gołe czesne. Pusty campus przez cały rok akademicki przy uczelni z 40 tys miejsc na kampusie to tak zgrubnie liczę około $500M mniej w kasie na rok. Sprzedawanie housingu jest równie ważne jak pobór czesnego.

Tak, tylko na wielu uczelniach housing i tak traci forse... bo koszty room & board nie pokrywaja kosztow utrzymania... a napewno nie tych milionow ktore uczelnia by dostala sprzedajac/wynajmujac ziemie na ktorej student housing jest budowany. Te glowne kampusy University of California tylko wydaja forse na student housing bo zaczeli tracic aplikantow ze wzgledow na brak housing dla undergraduates. W latach 80ch-2000 to byl ogromny problem w UCLA i Berkeley, dwoch kluczowych UCs. Wiec zaczeli budowac. Ale nadal na UCLA i Cal masz 3 osoby mieszkajace w maciupenkim pokoju budowanym dla jednej osoby... i to nadal bedzie kosztowalo $12-15,000 na rok. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. W UC 3 osoby w malutenkim pokoiku to 14 tys za ... 9  miesięcy. Na lato musisz się wynieść albo jeśli zostajesz to musisz dopłacić extra 4 miesiące za letni semestr. Te same trzy osoby wynająwszy z drugą trójką komercyjnie 2 bdr apaprtament płacą ... $340 za miesiąc - apartament jest za $2k (ceny ostatnio przez brak popytu spadły). Apartament ma dostęp do fitness i basenu, kuchnie i dwie łazienki (na kampusie jedna łazienka przypadała na 2-4 pokoików - w zależności od "konfiguracji"). Nie chce mi się wierzyć, że prywatnemu inwestorowi opłaca się wynajmować apartament 2bdr/6osób za 24k rocznie a na kampusie musi to kosztować 100k rocznie - coś w tym równaniu nie jest tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcpear napisał:

Masz rację. W UC 3 osoby w malutenkim pokoiku to 14 tys za ... 9  miesięcy. Na lato musisz się wynieść albo jeśli zostajesz to musisz dopłacić extra 4 miesiące za letni semestr. Te same trzy osoby wynająwszy z drugą trójką komercyjnie 2 bdr apaprtament płacą ... $340 za miesiąc - apartament jest za $2k (ceny ostatnio przez brak popytu spadły). Apartament ma dostęp do fitness i basenu, kuchnie i dwie łazienki (na kampusie jedna łazienka przypadała na 2-4 pokoików - w zależności od "konfiguracji"). Nie chce mi się wierzyć, że prywatnemu inwestorowi opłaca się wynajmować apartament 2bdr/6osób za 24k rocznie a na kampusie musi to kosztować 100k rocznie - coś w tym równaniu nie jest tak.

Wiekszosc studentow w UC mieszka na kampusie tylko jeden rok... bo szkola gwarantuje tylko housing w pierwszym roku, i otrzymanie dorm jako student 2-go 3-go czy 4-go roku jest szalenie, ale to szalenie trudne. Nie moge sie wypowiadac o UCLA, ale w Berkeley nie ma wiecej niz 2-3 kompleksow z apartamentami z fitness clubem i basenami... i te nie beda w cenie dostepnej dla wiekszosci rodzin. Wiekszosc studentow w Cal mieszka w dosyc nedzno-wygladajacych starych mieszkaniach/domkach -- za $2K+  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, andyopole napisał:

No dobrze, dość o wirusach i pracy.

Mamy długi weekend!

Kto go  spędzi w sposób wzbudzający zazdrość reszty forumowiczów? :D

Nie wiem czy wzbudzi zazdrość, ale nasze plany na weekend to 6 funtów łopatki wieprzowej i 14 funtów brisketu. Oczywiście z przeznaczeniem na grilla ^_^ moja rola w ww planach to konsumpcja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa zmarła w zeszły piątek, dziś ją skremowano, w niedzielę będzie początek shivy via Zoom, będzie rabin, jarmułki i cała zabawa. Ta część rodziny nie jest religijna więc zachowane są pewne tradycje a inne (np. zakaz kremacji) nie są respektowane. Mój mąż nie miał dobrego związku z matką, ale trochę go jej śmierć ubodła :( 

A tak z innej beczki - pił już ktoś pumpkin spice latte w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackie napisał:

A tak z innej beczki - pił już ktoś pumpkin spice latte w tym roku?

Nigdy nie mialam przyjemnosci, jakos nie przepadam za skladnikami, ale juz czuc jesien w powietrzu. U nas zapowiadaja snieg na wtorek :unsure:

 

Wyrazy współczucia ze względu na teściowa...:(

Edytowane przez pelasia
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...