Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ilya_ napisał:

chcialem powiedziec, ze, a raczej zapytac jak to jest ? 

Wczoraj robie sobie zakupy w supermarkecie. Od jakiegos czasu ogladam jak ludzie placa przy kasie, a mianowicie uzywaja kart "benefit"...rozumiem, ze to jak nazwa wskazuje sama - jakeis benefity [Wy zapewne wiecie co to, ja sie nigdy tym nie interesowalem i napisalem tu - nie chce mi sie spr teraz na google].

Kobieta, afro-am - placi ta karta, trzyma w reku ajfona, dzieciak stoi obok, w reku tablet. Obydowje adidasy firmowe, ciuchy ladne. Ona fruzura bujna, zadbana. Caly wozek zajeb...zakupow....Jedzie na parking. Tam czeka jej maz,bojfriend, lotewer, afro-am - samochod SUV, drogi. 

No wiec jak to jest z tymi befeitami w tej hameryce ?

Te afro sa mistrzami w wyciaganiu Food Stampow. Kiedys, z dziesiec lat temu bylem na ER. Tam w nocy przychodza Ci, ktorych nigdzie w gabinecie nie przyjma bo trzeba placic za wizyte, za darmo panienka na front desku moze co najwyzej uzyczyc termometra. Wala wszyscy na ER bo stamtad nikt ich nie wygoni. Afro u nas prawie nie ma ale panienki Latino, pazury zrobione drogim wtedy latexem, kazda iPhona w lapie. Ja mialem wtedy Nokie z klapka bo mnie stac nie bylo. Ale oni wszyscy biedni az bylo widac ze trudne zycie imigranta ich meczy, kazda baba 100 kilo zywej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chlopaki tak latwo nie powinnyscie generalizowac. Wiecej bialych korzysta z welfare i food stamps niz AA. Jest malo oszustwa -- mozecie sobie poczytac na ten temat nizej. Ipady w szkolach rozdawaja, wiec fakt ze dziecko ma moze nic nie znaczyc. (Ja bylam reading tutor w szkole gdzie 95% dzieci byly na free lunches, kazde dziecko mialo Ipad ktore moglo zabierac do domu.) Starsze Iphony mozna kupic na ebay. I ja widze "markowe" adidasy w TJ Maxx i Marshalls za niskie pieniadze, nie mowiac o podrobkach w Payless Shoes. 

https://www.forbes.com/sites/simonconstable/2018/04/04/the-facts-about-food-stamp-fraud/#29dc6aa9f880

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, katlia napisał:

Oj chlopaki tak latwo nie powinnyscie generalizowac. Wiecej bialych korzysta z welfare i food stamps niz AA. Jest malo oszustwa -- mozecie sobie poczytac na ten temat nizej. Ipady w szkolach rozdawaja, wiec fakt ze dziecko ma moze nic nie znaczyc. (Ja bylam reading tutor w szkole gdzie 95% dzieci byly na free lunches, kazde dziecko mialo Ipad ktore moglo zabierac do domu.) Starsze Iphony mozna kupic na ebay. I ja widze "markowe" adidasy w TJ Maxx i Marshalls za niskie pieniadze, nie mowiac o podrobkach w Payless Shoes. 

https://www.forbes.com/sites/simonconstable/2018/04/04/the-facts-about-food-stamp-fraud/#29dc6aa9f880

porshe cayenne tez gdzies tam w komisie mozna dostac za pare usd :) 

wlasnie mnie to zastanawia. Ludzie juz nie wazne czy biali czy afr-am wkladaja swoje zakupy za ktore zaplacili benefit card do porshe cayenne - tylko w us.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ilya_ napisał:

porshe cayenne tez gdzies tam w komisie mozna dostac za pare usd :) 

wlasnie mnie to zastanawia. Ludzie juz nie wazne czy biali czy afr-am wkladaja swoje zakupy za ktore zaplacili benefit card do porshe cayenne - tylko w us.

Biorę benefity i na czarno robią.  A ta afro na którą i zakupy czekał chłop w SUV na parkingu to oficjalnie samotna matka of three.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, katlia napisał:

Oj chlopaki tak latwo nie powinnyscie generalizowac. Wiecej bialych korzysta z welfare i food stamps niz AA. Jest malo oszustwa -- mozecie sobie poczytac na ten temat nizej. Ipady w szkolach rozdawaja, wiec fakt ze dziecko ma moze nic nie znaczyc. (Ja bylam reading tutor w szkole gdzie 95% dzieci byly na free lunches, kazde dziecko mialo Ipad ktore moglo zabierac do domu.) Starsze Iphony mozna kupic na ebay. I ja widze "markowe" adidasy w TJ Maxx i Marshalls za niskie pieniadze, nie mowiac o podrobkach w Payless Shoes. 

https://www.forbes.com/sites/simonconstable/2018/04/04/the-facts-about-food-stamp-fraud/#29dc6aa9f880

Tu - pomimo ze z wyznania jestem gospodarczym liberalem - popre Cie Katlia. Duzo ludzi zbyt latwo generalizuje popadajac w przygotowane dla nich zawczasu przez rzadacych tory. Smieszy mnie to szczególnie jesli chodzi o USA, gdzie welfare jest niczym w porownaniu w z druga strona oceanu...

W UK znam pare osob które zyja z "benefitow", i sorry, o ile dostaja duzo za darmo, tak jest to okropne, przygnebiajace zycie, i nigdy bym sie z nimi nie zamienil. I nie wiem czy ktos by to zrobil, pomimo ze jest im tak "dobrze"?

To za co placimy w podatkach to SPOKOJ SPOLECZNY. Czesc ludzi sobie z roznych wzgledow nie poradzi, czesc jest leniwa, czesc bedzie wykorzystywac luki w systemie, lub wprost klamac. Tak jak piszesz, wiecej jest bialych, w UK zreszta tez (tutaj juz w ogole biali przyzwyczajeni sa do zycia z pracy trzeciego swiata, robia to od jakichs 500 lat).

"Nie wypada" ich wszystkich zabic, nie wypada zabic tylko kolorowych, nikt nie ma jaj aby obciac wszystkim socjal bez wzgledu na rase  (tak jak pisalem w innym poscie - przede wszystkim rolnikom i farmerom...), zatem wladza napuszcza jednych przeciw drugim, co i zreszta daje jak dzis widac konkretne rezultaty...

A w ogole to tez nie wiem jak to mozliwe ze ludzie dalej uwazaja IPhone'a czy jakies "markowe" buty za synonim bogactwa... Wiecie, ze wiekszosc tych rzeczy które was otaczaja (i za 2 lata beda "przestarzale") wyprodukowali wam 10 latkowie w trzecim swiecie? I stad tez latwiej im na tych "dobrach" polozyc przyslowiowa "lape"? Wiekszosc z nich sie smieje z nas - "jeleni" - ktorzy zaplacili za ten "crap" korporacyjna cene w jakims AT&T czy innym salonie na Main Street...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...