Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pelasia napisał:

Hejka, przymierzam się do kupna samochodu.  SUV 4x4 or AWD. Myslalam nad chevy tahoe, ford explorer, gmc yukon denali? Na nic nie jestem nastawiona na 100%. Macie opinie od czego sie trzymac z daleka a moze macie cos do polecenia?

Tahoe i Yukon to zasadniczo ten sam samochod - Denali to topowy trim i zdaje sie ma opcje 6.2l silnika (tego z Camaro i Silverado), Tahoe tylko 5.3 - obydwa V8. Tahoe jezdzilem - "I was not impressed".  Generalnie obydwa sa body on frame, wywodza sie z truckow i maja podstarzala architekture zawieszenia - za chwile pojawi sie nowy model z niezaleznym tylnym zawieszeniem bo - Expedition / Navigator praktycznie zmiotlo Tahoe/Yukon z rynku ktory praktycznie wczesniej mialy tylko dla siebie.

Explorer to klasa nizej pod wzgledem wielkosci (odpowiednikiem Tahoe jest Expedition - i jezeli celujesz w ten rozmiar to jemu bym sie przyjrzal - szczegolnie ze w tej chwili modele '19 sa 0/72 financing - zakladam oczywiscie ze myslisz o nowym) - i jego nowa wersja (od kilku miesiecy na rynku) zbiera swietne recenzje ale osobiscie nie jezdzilem wiec nic nie moge powiedziec. Przygladalem sie dzisiaj im i wnetrze wyglada znacznie lepiej niz w poprzedniej wersji co moim zdaniem bylo jego najslabsza strona.

Pewnie ludzie beda Ci polecac Toyoty - od Sequii (rozmiar Tahoe/Expedition) trzymal bym sie z daleka bo praktycznie samochod nie zmieniany od 12 czy 13 lat. Highlander - jest OK ale calkowicie nijaki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo. Jakos hondy nie czuje, nie wiem dlaczego. Przyjrze sie expedition. Toyota jakos tez do mnie nie przemawia. Pojezdzilam troche 4runnerem i nie bardzo mi podpadl. Podobno te stare sa super, te nowe mialam wrażenie, ze troche mułowate, a w srodku tez jakos malo miejsca. Ford rozmiarem mniejszy ale nawet mi to szczegolnie w nim nie przeszkadze. Dziekuje koledzy, bede myslec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, pelasia said:

Hejka, przymierzam się do kupna samochodu.  SUV 4x4 or AWD. Myslalam nad chevy tahoe, ford explorer, gmc yukon denali? Na nic nie jestem nastawiona na 100%. Macie opinie od czego sie trzymac z daleka a moze macie cos do polecenia?

Europejskie samochody i auta w segmencie premium nie wchodza w gre? Myslisz o full size SUV? W rozmiarze forda explorera moim zdaniem calkiem fajny jest jeep grand cheerokee i nowy hyundai santa fe. Chociaz wciaz nie moge sie przekonac do amerykanskich marek... Moze jeszcze za krotko tutaj jestem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, barnclose napisał:

Europejskie samochody i auta w segmencie premium nie wchodza w gre? Myslisz o full size SUV? W rozmiarze forda explorera moim zdaniem calkiem fajny jest jeep grand cheerokee i nowy hyundai santa fe. Chociaz wciaz nie moge sie przekonac do amerykanskich marek... Moze jeszcze za krotko tutaj jestem :) 

Wiesz jak czyta się nazwę JEEP?

Amerykańskie auto to zakup na lata że względu na błyskawiczną utratę wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, andyopole said:

Wiesz jak czyta się nazwę JEEP?

Amerykańskie auto to zakup na lata że względu na błyskawiczną utratę wartości. 

No jak sie czyta nazwe Jeep? :)

No to tym bardziej chyba nie bedzie mi pisane posiadanie amerykanskiego samochodu, bo nigdy nie kupowalem i chyba nie bede kupowal auta na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche skaczemy po segmentach (Bo Santa Fe to w ogole ani nie segment Tahoe ani Explorera), ale kilka jeszcze przemyslen : 

- segment full-size / body on frame :   Tahoe/Yukon/Escalade i Expedition/Navigator to jedyni moim zdaniem warci uwagi gracze w tym segmencie. Reszta to Sequoia / Lexus LX (przestarzala konstrukcja) i Nissan Armada / Infiniti QX-costam (podobnie). Osobiscie Expedition moim zdaniem.

 

- 3 row cross overs : Nowy Explorer jest spoko ale ceny MSRP ma kosmiczne moim zdaniem - z tym ze to jest Ford wiec spokojnie jak juz nie bedzie super nowoscia bedzie mozna negocjowac discount. Z innych moim zdaniem wartych uwagi to Hyundai Palisade / Kia Telluride jezeli ktos nie ma alergii na koreanskie marki.  Inni sensowni gracze w tym segmencie to Highlander, Pilot (nudne to kwadratu, typowe soccer mom vehicles i wcale nie takie niezawodne jakby sie wydawalo) - jest Lexus RX-350L (trzyrzedowy), Subaru Ascent jak ktos jest fanem marki no i produkty GM (Traverse, Acadia). Osobiscie Explorer / Telluride.

- mniejsze 2 rzedowe cross overy ktorych jest milion i piecset w roznych rozmiarach - CR-V, Rav4, Edge / Escape, produkty GM, Santa Fe itd....  My choice - Mazda CX-5 lub nowa CX-30. Ewentualnie Macan jak ktos ma za duzo kasy i lubi P-Cars. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kzielu napisał:

3 row cross overs : Nowy Explorer jest spoko ale ceny MSRP ma kosmiczne moim zdaniem

Dla mnie Explorer odpada - foot rest jest tam gdzie normalnie byłby pedał sprzęgła, a zaraz obok ściana, jak mam do wyboru w wypożyczalni Explorer albo Edge to biorę Edge - ma więcej miejsca na nogi. Nawet Escape ma więcej. Chyba ze cos zmienili w 2020 bo tym jeszcze nie jeździłem, ale wyglada podobnie.

@pelasia - musi nadawac się do jazdy w terenie? Moja szacowna ma Volvo XC90 i go uwielbia. 7 osób wchodzi bez problemu i jest tani (relatywnie do Denali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Explorer jest zupelnie nowej plycie - jest RWD-based, nie FWD based jak absolutnie cala reszta samochodow w tym segmencie. 

Pelasia - jeszcze taka uwaga - absolutnie przejedz sie kazdym samochodem ktory bierzesz pod uwage (test drive) - w internecie najlepsze sa samochody te ktore akurat ktos posiada (nie mowie o tym watku tylko bardziej generalnie). To jest oczywiscie bolesne bo jak sie postawi stope w salonie to pozniej trzeba sie uzerac ze sprzedawca ktory nie chce Cie wypuscic bez samochodu i miliona innych rzeczy - ja osobiscie mowie mu na dzien dobry ze dzisiaj nie kupie, chce przetestowac.

Taktyka jezeli chodzi o kupowanie to z kolei temat na zupelnie inny post (szczegolnie unikanie "what kind of payment you're looking at").

  • Like 1
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...