Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Zuza007 napisał:

Dziękuję wszystkim, jestem teraz troszkę mądrzejsza :D.

To jeszcze jedno pytanie (o dom ze zdjęć). Sam dom jest super, ale "pale" na których stoi wyglądają tak sobie. Czy tę przestrzeń sie jakoś obudowuje (coś tak jak listwa przy szafkach kuchennych)?

Wszystkie amerykanskie domy, oprocz tych ktore sa calkowicie murowane, stoja na palach.Takze takie jak moj, czyli stacjonarne. W przypadku mojego sa stale, betonowe fundamenty ale tylko po zewnetrznych scianach natomiast caly dom jest posadowiony na drewnianych palach wspartych na betonowych bloczkach lezacych na gruncie. Ta przestrzen pod domem zwana jest "crawl space" I rzeczywiscie mozna sie tam zazwyczaj tylko czolgac. Tam pod podloga sa polozone instalacje wodna i kanalizacyjna, czesto grzewcza i AC. Oczywiscie, zwlaszcza w starych domach, zupelnie bez izolacji termicznej.Zawsze gdzies w domu jest klapa po podniesieniu ktorej mozna sie tam dostac, najczesciej w ktorejs szafie lub np w laundry room (tam gdzie stoja pralka i suszarka). U jednego z moich kolegow takiego wejscia nie bylo wiec trzeba bylo wyciac dziure w podlodze a potem skomponowac gustowna klape.

edit: Gdyby mi sie chcialo to podnioslbym klape I zrobil fotke ale teraz jestem juz w pracy.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuza007 napisał:

Super!

Ja się nie znam, ale czy to znacza, że  mobile home nie jest na kółkach? Jak taki przenosić...:blink:?

Jeszcze dodam, gwoli wyjasnienia. W Polsce mobile homes zwane popularnie domkami "holenderskimi" maja rzeczywiscie kolka ale nie po to zeby je ciagac z campingu na camping tylko wciaga sie na lawete i przewozi. Na miejscu sa podlaczane do wody, kanalizacji i pradu.Przewozi sie je bardzo rzadko. Uzywane sa do mieszkania na campingach a takze na noclegi dla pracownikow tymczasowych. Czesto tez ludzie kupuja dzialke, buduja sobie normalny dom a gdzies w kacie stawiaja taki domek, w ktorym mieszkaja na czas budowy aby nie placic za rent apartamentu np.

U nas w Oregon bardzo czesto mieszkaja w nich "meksyki" pracujacy na farmach. Same farmy (te wieksze) buduja cale osiedla dla swoich pracownikow, ktorzy przyjezdzaja do pracy na czas zbiorow.

To co kupila @Patipitts to jest zupelnie co innego!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andyopole napisał:

Wszystkie amerykanskie domy, oprocz tych ktore sa calkowicie murowane, stoja na palach.Takze takie jak moj, czyli stacjonarne. W przypadku mojego sa stale, betonowe fundamenty ale tylko po zewnetrznych scianach natomiast caly dom jest posadowiony na drewnianych palach wspartych na betonowych bloczkach lezacych na gruncie. Ta przestrzen pod domem zwana jest "crawl space" I rzeczywiscie mozna sie tam zazwyczaj tylko czolgac. Tam pod podloga sa polozone instalacje wodna i kanalizacyjna, czesto grzewcza i AC. Oczywiscie, zwlaszcza w starych domach, zupelnie bez izolacji termicznej.Zawsze gdzies w domu jest klapa po podniesieniu ktorej mozna sie tam dostac, najczesciej w ktorejs szafie lub np w laundry room (tam gdzie stoja pralka i suszarka). U jednego z moich kolegow takiego wejscia nie bylo wiec trzeba bylo wyciac dziure w podlodze a potem skomponowac gustowna klape.

edit: Gdyby mi sie chcialo to podnioslbym klape I zrobil fotke ale teraz jestem juz w pracy.

Mylisz sie W Arizonie od dawna nie buduje sie tak domow,  za wyjatkiem mobile

 

https://www.mandalayhomes.com/how-we-build/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o domach, ktore stoja.

To nowa (stara) metoda budowania na plycie betonowej znana w Europie od lat. Nie ma crawl space, kanalizacja zatopiona jest pod betonem, dystrubucja wody I elektryka poprowadzona jest w azurowych scianach, natomiast kanaly grzewcze i AC najprawdopodobniej poddaszem.

Na Florydzie domy stoja na dlugich palach wbitych kafarem w bagnisty ground. Inaczej by splynely co I tak sie czasem zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Wszystkie amerykanskie domy, oprocz tych ktore sa calkowicie murowane, stoja na palach.Takze takie jak moj, czyli stacjonarne. W przypadku mojego sa stale, betonowe fundamenty ale tylko po zewnetrznych scianach natomiast caly dom jest posadowiony na drewnianych palach wspartych na betonowych bloczkach lezacych na gruncie. Ta przestrzen pod domem zwana jest "crawl space" I rzeczywiscie mozna sie tam zazwyczaj tylko czolgac. Tam pod podloga sa polozone instalacje wodna i kanalizacyjna, czesto grzewcza i AC. Oczywiscie, zwlaszcza w starych domach, zupelnie bez izolacji termicznej.Zawsze gdzies w domu jest klapa po podniesieniu ktorej mozna sie tam dostac, najczesciej w ktorejs szafie lub np w laundry room (tam gdzie stoja pralka i suszarka). U jednego z moich kolegow takiego wejscia nie bylo wiec trzeba bylo wyciac dziure w podlodze a potem skomponowac gustowna klape.

edit: Gdyby mi sie chcialo to podnioslbym klape I zrobil fotke ale teraz jestem juz w pracy.

Wiekszosc domow budowanych tutaj (od lat) ma normalny basement (betonowy) o rozmiarach domu a nie crawl space.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kzielu napisał:

Wiekszosc domow budowanych tutaj (od lat) ma normalny basement (betonowy) o rozmiarach domu a nie crawl space.

Poniewaz na poczatku mojego pobytu zaliczylem troche kariery w "contractorce" to pisze to co widzialem. Starsze domy faktycznie czesto maja piwnice. Nowsze juz rzadko poniewaz piwnica znacznie podnosi koszt budowy. Oczywiscie jesli kogos stac to buduje nawet -2 levels.Jednak  nawet te z piwnicami tez bardzo czesto sa wsparte na drewnianych slupach wewnatrz piwnicy. Caly czas mowie o domach w konstrukcji drewnianej, nie murowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, andyopole napisał:

Poniewaz na poczatku mojego pobytu zaliczylem troche kariery w "contractorce" to pisze to co widzialem. Starsze domy faktycznie czesto maja piwnice. Nowsze juz rzadko poniewaz piwnica znacznie podnosi koszt budowy. Oczywiscie jesli kogos stac to buduje nawet -2 levels.Jednak  nawet te z piwnicami tez bardzo czesto sa wsparte na drewnianych slupach wewnatrz piwnicy. Caly czas mowie o domach w konstrukcji drewnianej, nie murowanych.

Ja tez - maja betonowe fundamenty/basement, stalowa belke nosna i  full brick wrap ale konstrukcja dalej jest drewniana. Jak bede w domu to wrzuce zdjecia z budowy. W piwnicy sa dwie stalowe podpory podtrzymujace ta stalowa belke nosna i nie ma zadnych drewnanych slupow. Tak praktycznie jest budowanych 100% domow w tej okolicy. Poprzedni (zbudowany 2006) wygladal tak z tym ze mial mniej brick wrap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Patipitts napisał:

A prosze ;) moze dla niektorych to tylko mobile home ale na moje potrzeby jest wystarczajacy i ma wszystko czego oczekuje od domu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pati gratuluję! Bardzo ładny dom, napewno będzie Wam się super w nim mieszkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kzielu napisał:

Ja tez - maja betonowe fundamenty/basement, stalowa belke nosna i  full brick wrap ale konstrukcja dalej jest drewniana. Jak bede w domu to wrzuce zdjecia z budowy. W piwnicy sa dwie stalowe podpory podtrzymujace ta stalowa belke nosna i nie ma zadnych drewnanych slupow. Tak praktycznie jest budowanych 100% domow w tej okolicy. Poprzedni (zbudowany 2006) wygladal tak z tym ze mial mniej brick wrap.

Wciaz mowimy o konstrukcji slupowej o ktora pytala chyba @Zuza007. Drewno jest wypierane przez stal, ktora jest o wiele bardziej trwala. Dom @Patipitts posadowiony jest na slupkach betonowych, oby pod nimi bylo chociaz troche betonowego fundamentu. Te domy, ktore mialem okazje widziec nie dosc ze byly wsparte na skupach drewnianych to na dodatek slupy posadowione byly na betonowych bloczkach lezacych na gruncie, bez zadnego fundamentu pod nim. Pracowalem w firmie, ktora skupowala takie stare domy w celu odpicowania i sprzedazy. Niejeden raz roznice w poziomie podlog dochodzily do kilku cali czyli mieszkancy mieli np do lazienki pod gorke a otwory na okna czy drzwi mialy ksztalt rombow. :)

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...