Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, andyopole napisał:

Wciaz mowimy o konstrukcji slupowej o ktora pytala chyba @Zuza007. Drewno jest wypierane przez stal, ktora jest o wiele bardziej trwala. Dom @Patipitts posadowiony jest na slupkach betonowych, oby pod nimi bylo chociaz troche betonowego fundamentu. Te domy, ktore mialem okazje widziec nie dosc ze byly wsparte na skupach drewnianych to na dodatek slupy posadowione byly na betonowych bloczkach lezacych na gruncie, bez zadnego fundamentu pod nim. Pracowalem w firmie, ktora skupowala takie stare domy w celu odpicowania i sprzedazy. Niejeden raz roznice w poziomie podlog dochodzily do kilku cali czyli mieszkancy mieli np do lazienki pod gorke a otwory na okna czy drzwi mialy ksztalt rombow. :)

Ja w sumie nie wiem o czym rozmawiamy, bo ja nie budowlaniec jestem ;-) 

Ja mowie o domach na normalnych fundamentach wkopanych w ziemie - jak tutaj jest absolutna wiekszosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kzielu napisał:

Ja w sumie nie wiem o czym rozmawiamy, bo ja nie budowlaniec jestem ;-) 

Ja mowie o domach na normalnych fundamentach wkopanych w ziemie - jak tutaj jest absolutna wiekszosci. 

Dokladnie tak, patrz co pisalem wczesniej.

Na tej zasadzie nie wypowiadam sie o silnikach samolotow bo malo sie na nich znam. Ostatnio we FRA wsiadalem do B777 po schodkach (nie rekawem, sic!) na plycie lotniska. Schodki byly podstawione do drugich drzwi, tuz przed skrzydlem. Przechodzilismy bliziutko silnika, no qrcze byl ogromny, nie pomyle sie zbyt duzo jesli powiem ze mial ok. dwoch metrow srednicy. Zwykly smiertelnik rzadko kiedy widzi cos takiego z bliska bo zazwyczaj do takich duzych samolotow wsiada sie rekawem.

Inna rzecz ze schodki tez wysokie. Dobrze ze mialy "polpietro" w srodku, mozna bylo chwilke przystanac zeby zlapac powietrza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andyopole napisał:

posadowiony jest na slupkach betonowych

Mniej wiecej na czyms takim, co powinno siegac ponizej glebokosci przemarzania:
https://www.homedepot.com/p/18-in-x-48-in-Building-Form-Tube-622207/203300156

To czy potrzeba dodatkowy footing pod spodem (np. https://www.homedepot.com/p/SQUARE-FOOT-22-in-x-16-1-2-in-x-22-in-Plastic-Concrete-Footing-Form-SF22/202532049?MERCH=REC-_-PLP_Browse-_-NA-_-202532049-_-N) jest sprawa wtorna i wynika glownie z obciazenia.

@kzielu - niestety wciaz bardzo popularne w Midwest (i jak widac po postach w innych czesciach, choc rzadko widzialem w NYC), choc nie pozwolilbym sobie miec posadowionego na tym domu. Uzywane rowniez by podeprzec deck.

Nie nalezy tego mieszac z palami (choc rozumiem, ze kolokwialnie mozna tak nazwac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ilon napisał:

Wez nie odbieraj radosci :D 

Ostatnio kupilem sobie "deszczownice" zamiast tradycyjnego sitka pod prysznicem. Fajnie, rozmiar 12x12" znakomicie zlewa delikwenta woda, nie to co przedtem. Z ciekawosci zatkalem odplyw wody a tu okazalo sie ze zuzycie wody jest co najmniej trzy razy wieksze niz przy zwyklej sluchawce. Juz mialem to oddac sprzedawcy ale oswiecilo mnie na tyle ze za pomoca crazy glue zaslepilem czesc otworkow, robilem to etapami. W sumie zatkanych zostalo okolo 30-40% otworkow. Wzroslo cisnienie sikania a zuzycie spadlo do akceptowalnej ilosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

full brick wrap ale konstrukcja dalej jest drewniana

@kzielu - zapewne mowa o cavity wall i jest to calkiem dobre rozwiazanie. Jedynie tyle lat i ja wciaz nie jestem w stanie (osobiscie, nie w pracy) zniesc stud walls (nie wazne czy timber czy metal joists). Ale tutaj juz zaokragle i powiem, ze 100% budynkow (i duzo wyzszych niz pare pieter) wykorzystuje studs jesli juz nie na zewnatrz (pomiedzy elementami nosnymi pieter), o tyle jako partitions wewnatrz.

Raz w zyciu robilem 6-cio pietrowy mieszkalny na Brooklynie z metal studs jako load bearing walls, ale kolega w NJ robil 10-cio pietrowy (nie widzialem na wlasne oczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, super dom! Kuchnia sliczna i prysznic wyglada na dosc spory, stalabym tam z pol dnia  


Dzieki ilon :* a co do prysznica i oszczednosci wody to zawsze mozna sie kapac we dwoje, w takim wielkim prysznicu sie bez problemu zmieszcza 2 osoby i mozna 2x dluzej stac :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...