Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie pamiętałem o nowym domu ale jakos ucichlo i zapomniałem wprosic się na parapetówkę. 
Czy Wasze klopoty z zakupem wzbogacily Was o jakies nowe wnioski, przemyślenia?  Jesli mozesz to sie podziel, moze dzieki temu komus z forumowiczów przydadza się cenne wskazówki. 


Czy Ja wiem czy jakies szczegolne rady... moze po prostu my mielismy pecha. W trakcie podpisywania dokumentow uleglismy, a w zasadzie to maz ulegl zlotym radom rodziny zeby jednak nie brac package deal tylko samemu zbroic dzialke to wtedy troche nam sie koszt kredytu obnizy. No w sumie rada niezla tylko potem na takich fachowcow trafialismy co np do jednego szamba jechali pol roku zeby zrobic w 2 dni. Takze jesli bym mogla cos doradzic to po prostu bierzcie solidne firmy a jak chcecie jak my zaoszczedzic to sie liczcie ze to moze potrwac i zjesc troche wiecej nerwow. Ale na koniec chyba warto ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze nie kupowaliscie gotowego tylko budowaliscie na swojej dzialce?


Mobile home ;) ale to prawie jak budowanie bo dom z zewnatrz jak i wewnatrz wyglada jak normalny dom i jego wykanczanie tez trwa sporo. A nie oplacalo nam sie ani budowac cos fancy ani kupowac bo mieszkamy w strefie “huraganowej”


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Patipitts napisał:

 


Mobile home ;) ale to prawie jak budowanie bo dom z zewnatrz jak i wewnatrz wyglada jak normalny dom i jego wykanczanie tez trwa sporo. A nie oplacalo nam sie ani budowac cos fancy ani kupowac bo mieszkamy w strefie “huraganowej”


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Wiem o czym mówisz, u mnie na wsi jest producent takich domów. Gdybym teraz kupował dom też brał bym te opcję pod uwagę. Ile u Was kosztuje takie cudo? Właśnie w stadium "do wykonczenia", co musicie zrobić sami? Działka Wasza czy trzeba będzie płacić rent za ziemię? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz, u mnie na wsi jest producent takich domów. Gdybym teraz kupował dom też brał bym te opcję pod uwagę. Ile u Was kosztuje takie cudo? Właśnie w stadium "do wykonczenia", co musicie zrobić sami? Działka Wasza czy trzeba będzie płacić rent za ziemię? 


Zle wyrazilam sie moze ze my sami musimy wykanczac. Ogolnie to ziemia jest nasza. Sam dom ok 1550 sqft 3bd 2bath to koszt ok 90k. Z tego roku, nowy. Wszedzie sheet rock. Napewno w przyszlosci kiedys bedziemy go ulepszac, zmienimy podloge np bo mamy carpet w salonie. Poki co zostaje tak jak producent zrobil. Mamy jedynie zrobiona na fest kuchnie i lazienki rzecz jasna. Wiec my sami jedynie meblujemy, wstawiamy rolety, itp. Ale oczekiwanie az zloza taki dom trwa poniewaz jest inna ekipa od czego innego. Inni ludzie np w srodku poprawiaja co sie uszkodzilo w transporcie takiego domu, inni go skladaja (nasz byl double wide czyli przyjechal w 2 polowach), inni podlaczaja wode i prad, teraz czekamy na goscia ktory zainstaluje ac i heater. I na koniec robia siding i skirting, i tak jakby wszystko idzie po kolei. Inna ekipa tez budowala nam schody z przodu i tylu. A sami zbroilismy dzialke czyli pompa, septic tank, service pole i slupy elektryczne: przylaczanie do sieci. Duzo zabawy z tym ale juz jest ostatnia prosta u nas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...