Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mcpear napisał:

Nie wiem jak ważnym elementem podejmowania decyzji jest pogoda. Jeśli brakuje ci deszczu i chciałabyś mieszkać w miejscu gdzie 300 dni w roku pada to Portland albo Seattle powinny być Twoim wyborem:) Może mam pecha ale ile razy tam byłem to zawsze na pogodę narzekałem i zawsze padało. San Diego ma najlepszy klimat z tych miast. Aczkolwiek pustynna gorąc Arizony w połączeniu z niskimi albo wręcz bardzo niskimi kosztami życia powoduje, że Phoenix da się kochać :)

Nieprawda. W Seattle owszem, nie mokna tylko rdzewieja. Natomiast u mnie wcale tak bardzo nie pada. Od czerwca do konca wrzesnia rzadko kiedy spadnie "mierzalna" ilosc deszczu. Lato jest cieple, nawet gorace ale nie tak piekielnie jak w Arizonie. 95 F max., chociaz pamietam chyba w 2010 bywalo over 110F ale tydzien-dwa najdluzej. Generalnie tutejszy klima bardzo mi pasuje, tym bardziej ze cieple kurtki, zimowe buty, kozuchy, zimowe opony, szufla do sniegu czy snowblower sa tu calkowicie zbedne.

Jesli mam ochote zobaczyc snieg to 1.5 godziny jazdy na piekne szlaki narciarskie od paru dni juz czynne, zazwyczaj do konca maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki twierdza inaczej ;)

  Seattle, Washington Portland, Oregon United States
Rainfall 38.0 in. 42.8 in. 38.1 in.
Snowfall 4.6 in. 2.6 in. 27.8 in.
Precipitation 155.3 days 155.9 days 106.2 days
Sunny 152 days 144 days 205 days
Avg. July High 75.8° 80.5° 85.8°
Avg. Jan. Low 37.0° 36.4° 21.7°
Comfort Index (higher=better) 7.5 7.5 7
UV Index 2.6 3 4.3
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, andyopole napisał:

Za to wlasnie Cie lubie!

Dziekoweczka! 

27 minut temu, mcpear napisał:

Nie wiem jak ważnym elementem podejmowania decyzji jest pogoda. Jeśli brakuje ci deszczu i chciałabyś mieszkać w miejscu gdzie 300 dni w roku pada to Portland albo Seattle powinny być Twoim wyborem:) Może mam pecha ale ile razy tam byłem to zawsze na pogodę narzekałem i zawsze padało. San Diego ma najlepszy klimat z tych miast. Aczkolwiek pustynna gorąc Arizony w połączeniu z niskimi albo wręcz bardzo niskimi kosztami życia powoduje, że Phoenix da się kochać :)

Jak bylam w Seattle na kilka dni we wrzesniu to bylo calkiem przyjemnie. Ja ogolnie lubie deszcz, bo bardzo mnie relaksuje, ale nie wiem czy gdyby mi tak ciagle padalo to bym sie nie nabawila ogromnej depresji. Poza tym inna sprawa - moje psy to tak nie za bardzo lubia deszcz i nie chca isc na zewnatrz jak pada. Ogolnie to Seattle mi sie mega podobalo, wydawalo sie znacznie 'luzniejsze' niz DC. Jedne co wiem to jest to, ze kiedys chcialabym pomieszkac sobie na West Coast, bo taka mam chyba zachcianke i jak dostane jakas fajna propozycje to sie spakuje i spadam. 

A tak w ogole to sobie wymyslilam, ze podczas pobytu w Polsce skocze sobie na jakis interview - tak zeby zobaczyc co oferuja, ile pieniedzy, jakie benefity i ile jeszcze lat musze tutaj siedziec zeby dali mi tyle ile by mi wystarczylo w Polsce :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, ilon said:

A tak w ogole to sobie wymyslilam, ze podczas pobytu w Polsce skocze sobie na jakis interview - tak zeby zobaczyc co oferuja, ile pieniedzy, jakie benefity i ile jeszcze lat musze tutaj siedziec zeby dali mi tyle ile by mi wystarczylo w Polsce :D 

Ciekawy pomysł. Podzieliłabyś się publicznie swoimi wyliczeniami? Ciekawe byłyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Xarthisius napisał:

Statystyki twierdza inaczej ;)

 

  Seattle, Washington Portland, Oregon United States
Rainfall 38.0 in. 42.8 in. 38.1 in.
Snowfall 4.6 in. 2.6 in. 27.8 in.
Precipitation 155.3 days 155.9 days 106.2 days
Sunny 152 days 144 days 205 days
Avg. July High 75.8° 80.5° 85.8°
Avg. Jan. Low 37.0° 36.4° 21.7°
Comfort Index (higher=better) 7.5 7.5 7
UV Index 2.6 3 4.3

Napewno znasz to powiedzenie:

1/ male klamstwo;

2/ duze lamstwo;

3/ statystyka.

 

Ostatnie dwa lata to wrecz niedobor opadow. Gdyby nie wylane hektogalony wody nic by mi nie uroslo na ogrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcpear napisał:

Ciekawy pomysł. Podzieliłabyś się publicznie swoimi wyliczeniami? Ciekawe byłyby.

Pewnie. Jak uda mi sie cos umowic w dogodnym terminie to podziele sie wyliczeniami lub odczuciami. Patrze tylko na kilka firm w Katowicach i jakies stanowiska w finansach, ale tylko po angielsku, bo ja po polsku w finansach to nie ogarniam XD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...