Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos z Was potrzebuje metalowe beczki 55 galonowe (ok. 205 litrow) i mniejsze. Czysciutkie, suche,  po spirytusie i innych nieszkodliwych substancjach. Mam na zbyciu kilkanascie sztuk. Zaden scrap yard ich nie chce, jedni zgodzili sie zobaczyc ale najpierw trzeba im zawiezc a jesli laskawie wyraza zgode zaplacic $10 od sztuki. Co za qrna kraj! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, andyopole napisał:

Moze ktos z Was potrzebuje metalowe beczki 55 galonowe (ok. 205 litrow) i mniejsze. Czysciutkie, suche,  po spirytusie i innych nieszkodliwych substancjach. Mam na zbyciu kilkanascie sztuk. Zaden scrap yard ich nie chce, jedni zgodzili sie zobaczyc ale najpierw trzeba im zawiezc a jesli laskawie wyraza zgode zaplacic $10 od sztuki. Co za qrna kraj! 

 

My mebli się nie możemy pozbyć. Mamy dużą kanapę, duży stół jadalny z krzesłami, ogromny stolik do kawy ze szklanym blatem, i łóżko "twin" z IKEI. Nie mamy jak sami przetransportować. Mamy do wyboru albo zamówić śmieciarzy albo przekazać na cele charytatywne...tylko że jeśli po meble przyjadą to ok $400 trzeba będzie wypluć za pozbycie się mebli :D a ja, stary krakowski centuś, wolę się pociąć niż zapłacić ;) (oczywiście zapłacimy, choć będzie bolało.)

Na chodnik wystawić? W Oak Park taki numer nie przejdzie: https://www.oak-park.us/village-services/refuse-recycling

"Bulk items such as discarded furniture, household appliances or hot water tanks, or more garbage than will fit in the cart, will be picked up when special pink refuse stickers are properly attached. Stickers can be purchased for $3.10 each at grocery and hardware store locations throughout the Village, including Village Hall, 123 Madison St. Each residential unit may place out one bulk item per week, provided that two pink refuse stickers are attached. Bulk items and extra trash cannot exceed 50 pounds. Residents may place out rolls of used carpeting provided that two pink refuse stickers are attached to each roll. Rolls of carpeting must not be more than 50 pounds and must be no longer than four feet in length (folded over). Additional bulk items, construction materials from do-it-yourself projects or general waste over the allowable one bulk item requires a special pick-up and will be collected only if prior arrangements have been made. The cost is based on volume and will be estimated within 24 hours of the time of your request. Call the Village contractor toll free at 800.796.9696 to arrange for a special collection"

Mamy 4 tygodnie na pozbycie się jednego krzesła tygodniowo, jako że krzesło to jest to jedyny mebel jaki posiadamy który nie przekracza 50 funtów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce strach bylo by zostawic takie beczki czy meble na otwartym terenie.

Sasiadka wyprowadzala sie kilka miesiecy temu. Zrobila najpierw garrage sale a co nie poszlo (meble, itp.) zadzwonila do Salvation Army. Przyslali samochod, ludzi i wsio zabrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
My mebli się nie możemy pozbyć. Mamy dużą kanapę, duży stół jadalny z krzesłami, ogromny stolik do kawy ze szklanym blatem, i łóżko "twin" z IKEI.

Wystaw na facebooku za symboliczna cenę, na marketplace, zapisz się do lokalnych grup typu flea market. Lepsze niż craigslist, możesz zobaczyć kim jest delikwent mniej więcej zanim mu podasz adres. W kilka dni ktoś się znajdzie - ja się tak mebli pozbywam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sprzedałem lodówkę po zainstalowaniu nowej. Napisałem na osiedlowym forum że oddam za sixpack, babka zadzwonila, przyjechala za godzinę. Zaplacila bez targowania $50 bo to byla dobra lodówka. W drodze rewanżu podwiozlem jej do domu kilka ulic dalej bo mam czym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... no to już rozumiem dlaczego znajomy Amerykanin nas prawie że po rękach całował ze od niego wzięliśmy 2 stoły i krzesła. My nowi imigranci, puste mieszkanie to wzięliśmy bo się przydadzą. Porządne drewniane stoły. A ten szczęśliwy jak dziecko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...