Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, andyopole napisał:

Mają nr Twojej CC. Dopisza do rachunku.

+ penalty charges. No thanks, już to przerabiałem. Zanim kupiłem i-pass, jeździłem miesiąc samochodem i płaciłem gotówka na bramkach. Problem, w tym ze tam gdzie mieszkam nie ma bramki przy zjeździe z I-90: I-Pass only. Po kilku miesiącach przysłali mi list, zdjęcie  samochodu, data, godzina i opłata za każdy zjazd z autostrady 1.50$ + 20$ penalty. Całość zebrała się w sporą sumę. 

Dlatego teraz wolał bym unikać takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, BartekWSH said:

 Dzieki, uzywalem google i pokazało mi tylko Illinois płatne.

Nie ma większego znaczenia czy płatne, będę jechał samochodem z wypożyczalni i wolał bym, żeby pozniej nie otrzymali powiadomień o niezapłaconych bramkach. 

W Google Maps jest opcja „avoid tolls”. Możesz jawlaczyc jak wyznaczysz trasę 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mcpear napisał:

Jak rozumiem i USA i Europa zgadzają się ze trzeba ujednolicić. Rozbieżność jest tylko czy ujednolicić na 110 czy na 230

Nie ma szans. Wschodnia półkula ma 240V a co region to inne dziurki w gniazdkach i nawet tego nikt nie próbuje unormowac a co dopiero całą energetyczną infrastrukturę.

Pamiętam jak Szwecja zmieniła ruch na prawostronny. Pstryk i juz. Czy dziś np w Irlandii jest coś takiego możliwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/11/2020 at 12:53 PM, ilya_ said:

nie moge dojsc do siebie

bylem na policji wczoraj, rysopis, dokladna godzina, beda ich szukac po kamerach

dodatkowo przeraza mnie to wszystko bo np "to" stalo sie miesiac temu 

https://nypost.com/2019/12/11/barnard-college-student-found-stabbed-to-death-in-manhattan-park/

Nie dziwie się że niełatwo Ci się otrzasnac, okropne doświadczenie :O ale szacun że zachowałeś zimną krew i udało Ci się obronić! Z drugiej strony nie jestem zdziwiona, że takie rzeczy się dzieją bo pamietam z czasów mojego W&T ponad 14 lat temu że w gazetach w NYC podobne historie nożowników w metrze opisywali. Pamietam jak dziś bo stałam na jednej ze stacji metra i czytałam w gazecie że właśnie wczoraj na tej dokładnie stacji w srodku dnia pocięli nożem dziewczynę bo nie chciała kasy dać O.O

aczkolwiek mojego kolegę w Warszawie pchnęli nożem w tramwaju jadącym z centrum na Pragę, pełnym ludzi, w samo południe. Dostał noż w udo zanim zdążył po portfel sięgnąć :/ a ja przez całe studia zlazilam pieszo po pijaku całą stolice i inne zadupia wlekąc swój pijany tyłek na nocny autobus :p 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MeganMarkle napisał:

Nie dziwie się że niełatwo Ci się otrzasnac, okropne doświadczenie :O ale szacun że zachowałeś zimną krew i udało Ci się obronić! Z drugiej strony nie jestem zdziwiona, że takie rzeczy się dzieją bo pamietam z czasów mojego W&T ponad 14 lat temu że w gazetach w NYC podobne historie nożowników w metrze opisywali. Pamietam jak dziś bo stałam na jednej ze stacji metra i czytałam w gazecie że właśnie wczoraj na tej dokładnie stacji w srodku dnia pocięli nożem dziewczynę bo nie chciała kasy dać O.O

aczkolwiek mojego kolegę w Warszawie pchnęli nożem w tramwaju jadącym z centrum na Pragę, pełnym ludzi, w samo południe. Dostał noż w udo zanim zdążył po portfel sięgnąć :/ a ja przez całe studia zlazilam pieszo po pijaku całą stolice i inne zadupia wlekąc swój pijany tyłek na nocny autobus :p 

A bo to juz tak jest ze pijany to jak swieta krowa….   :D

 

A tak, a pro pos... @ilya_ w UK za ten gaz pieprzowy mialbys spore klopoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...