Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety @rzecze1 ale moim zdaniem jestes w bledzie - co chyba pierwszy raz mi sie zdarza napisac. 

Po pierwsze - Ohio nie jest demokratyczne - jest bardzo czerwone poza duzymi miastami i jakimis drobnymi enklawami - gerrymandering w najczystszej postaci. Po drugie - Sherrod Brown, ktory w zeszlym roku zostal wybrany ponownie z duza przewaga nad kandydatem republikanow ktorego kampania opierala sie na tym ze sie pokazywal z Trumpem. Czasami lokalna polityka, nawet na poziomie kongresu - rzadzi sie swoimi prawami. 

O tym zadecydują juz wyborcy w tych stanach. Jeśli ich stan zyciowy się pogorszył, to jestem pewny, ze zagłosują przeciwko Trumpowi. Ciezko pracujący ludzie, so called "working class", remember these???, tych z których codziennie wyśmiewają się wasze media???, oni, wbrew temu co o nich liberalnie media o nich codziennie mówią...oni nie są głupi. Zaboookowałem juz dzień wolny aby ich zachowania w tych stanach obserwowac.

To jest niestety prawda tylko w nielicznej ilosci przypadkow. Z moich obserwacji wynika ze popularnosc Trumpa nie wynika z jego wynikow (bo ich nie ma) lub z polepszenia czegokolwiek dla kogokolwiek poza bogatymi. Gospodarka - owszem - przedzie niezle - ale dla ludzi nic absolutnie z tego nie wynika bo pensje stoja. Jego popularnosc wyniki tylko i wylacznie z tego ze wsrod jego wyborcow uwazany jest za tego ktory "is hurting" (znienawidzonych przez nich) "liberals". W tym rozumieniu liberals to wszyscy inni i o innych (nawet odrobine) pogladach niz oni sami. Ci ktorzy chca aborcji, Ci ktorych nazwisko brzmi latynowsko, Ci ktorych skora nie jest do biala i tak dalej. On jest uosobieniem tylko i wylacznie ludzkiej nienawisci do innych i stad moim zdaniem w tym momencie bierze sie jego popularnosc - ktora mam nadzieje wybory zweryfikuja. Wiekszosc spoleczenstwa to hipokryci i beda twierdzili ze maja lepiej co bedzie oczywista bzdura - tylko i wylacznie po to zeby wytlumaczyc popieranie Trumpa a dokladnie zachowania opisanego powyzej.

Szczegolnie starsza czesc spoleczenstwa (ktora skorzystala na koniunkturze, korporacyjnych emeryturach i ogolnie ma sie niezle) uwaza z jakiego powodu ze z jakiegos powodu cokolwiek sensownego proponowanego przez demokratow to zamach na ich poziom zycia. Mlodsi ludzi oczekujacy podobnego standardu zycia (co realistycznie jest niemozliwe bo jeden z dwoch najwiekszych scamow w US - wyzsza edukacja - kosztuje znacznie wiecej niz kiedys - drugi to oczywiscie healthcare ktory zdrozal w jeszcze wiekszym stopniu) to "beszczelni roszczeniowcy". 

Sam fakt wiekszosci tej bazy powolywania sie na wiare katolicka jednoczesnie bedacych praktycznym uosobieniem jej przeciwienstwa jest niezlym dowodem ze cos tu nie gra. 

Ja mam tylko nadzieje ze czesc jego wyborcow okaze minimum rozumu i faktycznie spojrzy czy Trump zrobil cokolwiek co polepszylo ich zycie w jakimkolwiek stopniu - wylaczajac "owning the libs".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen@rzecze1

Dodam od siebie, co już wcześniej pisałem, nie wygrał Trump tylko przegrała Hillary, tak samo jak w Polsce ludzie powiedzieli dosyć rządom popsl. Dopóki nie zrozumie dobrze poważnie dopóty nie można nawet myśleć o zwycięstwie. Demokraci nie odrobili lekcji w dalszym ciągu imo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cee napisał:

Amen@rzecze1

emoji122.png

Dodam od siebie, co już wcześniej pisałem, nie wygrał Trump tylko przegrała Hillary, tak samo jak w Polsce ludzie powiedzieli dosyć rządom popsl. Dopóki nie zrozumie dobrze poważnie dopóty nie można nawet myśleć o zwycięstwie. Demokraci nie odrobili lekcji w dalszym ciągu imo.

 

 

No shit, Sherlock... Powiedz lepiej dlaczego dalej ma poparcie ?

Żadnych obietnic nie spełnił. Ani jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cee napisał:
12 godzin temu, kzielu napisał:
No shit, Sherlock... Powiedz lepiej dlaczego dalej ma poparcie ?
Żadnych obietnic nie spełnił. Ani jednej.

Bo demokraci mają podejście które doszło ale pokazała katlia, co zresztą słusznie zauważył rzecze1.

Nie wiem co to znaczy... I jakąkolwiek odpowiedź "bo demokraci" w tym momencie nie działa, 4 lata temu - tak, dzisiaj - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...