Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, rzecze1 napisał:

No i widzisz @andyopole ... masz odpowiedz demokratycznego elektoratu :)

 

No nie bardzo ;) Zdarzało mi się głosować na Republikanów, a lojalności względem partii Demokratycznej nie mam. Na Hilary zagłosowałam bo nie było na kogo  i ręka mi się trzęsła ze złości :D 

Ja i mąż póki co jesteśmy team Bernie. Oboje lubimy Warren ale jej głupie gadki o "seksistowskim Bernim" kosztowały ją (słusznie moim zdaniem) spory spadek w poparciu. Nie zgadzam się w 100% z programem Berniego ale uważam że jest to gość któremu naprawdę zależy na dobrych zmianach. Może naiwna jestem ale po dekadach cynizmu mogę sobie na to pozwolić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rzecze1 napisał:

Bernie miałby chyba największą szansę, ale z drugiej strony moze odstraszyc wyborców centrowych, którzy za jego poltykę musieliby prędzej czy pózniej zapłacic...

 

Póki co lizanie tyłka centrowcom kosztowało Demokratów prezydenturę. To miało może sens gdy o stołek starał się Obama, bo "czarnego faceta trzeba było jakoś sprzedać." Moim zdaniem Bernie ma szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jackie napisał:

 

No nie bardzo ;) Zdarzało mi się głosować na Republikanów, a lojalności względem partii Demokratycznej nie mam. Na Hilary zagłosowałam bo nie było na kogo  i ręka mi się trzęsła ze złości :D 

Ja i mąż póki co jesteśmy team Bernie. Oboje lubimy Warren ale jej głupie gadki o "seksistowskim Bernim" kosztowały ją (słusznie moim zdaniem) spory spadek w poparciu. Nie zgadzam się w 100% z programem Berniego ale uważam że jest to gość któremu naprawdę zależy na dobrych zmianach. Może naiwna jestem ale po dekadach cynizmu mogę sobie na to pozwolić ;) 

No cokolwiek Berniemu mozna zarzucic, wiarygodny na pewno jest. I jeśli mowa o listopadzie, to jeśli Demokraci myślą dziś o wygraniu z Trumpem, to Bernie jest ich najlepszą kartą.Co prawda brytyjski przykład by temu przeczył... tu socjalista, taki angielski Bernie, pogrązył Partię Pracy po katastrofalnej w historycznej przegranej z brexitowcami... bo właśnie centrum, klasa średnia, zatkała nos i zagłosowała na Borysa bo ten przynajmniej nie planował im wkładac ręki do kieszeni... ale gdyby to miało się stac takze w USA, to przynajmniej wtedy Demokraci mogliby pogodzic się z faktem, ze są nową partią elity i odpowiednio się przygotowac na wybory w 2028 roku. Berniemu trzeba dac szansę właśnie chocby po to, aby pózniej odłozyc jego porazkę na historyczną pułkę niepowodzeń.

Warren moim zdaniem w prawyborach szans nie ma. Pomimo oczywistych przeciwieństw, zbyt przypomina ludziom Clinton, nawet wyglądem. Moim zdaniem Demokraci nie zaryzykują ponownego wystawienia kobiety do walki z takim męskim szowinistą jakim jest Trump. Zwłaszcza, ze obecny Prezycdent, tak jak kazdy szanujący się bully, ma talent to nicknames, przezwisk.. i Pocahontas do Warren niestety przylgnęło...

Co mnie osobiście zaskoczyło, to perfmormance tego Buttigieg... Zaledwie 2 lata starszy ode mnie, nawet jeszcze nie wiem jak jego nazwisko się poprawnie wymawia, do tego otwarty gej, a tak dobrze sobie radzi w primaries. Byc moze to tylko sezonowa ciekawostka, ale jak to z ciekawostkami bywa - jest ciekawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mcpear napisał:

 I ten klip to jest dobry przykład tego, dlaczego ten "fricking" moron wśród zwykłego elekoratu rulez! :)  Demokratyczni kandydaci mogą stanac na głowie i zatańczyc kankana, a takiego "connection" z tłumem miec nie będą... A, stety/niestety, to zwykły, prosty tłum prezydentów wybiera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys Jelcyn udzielając wywiadów po reelekecji w 1996 gdzie wygrał (dzisiaj jest prawie pewne że sfałszowano wyniki) z Ziuganowem, którego popierała inteligencka Rosja w tym większość inteligenckiej Moskwy powiedział, że docenia, że Ziuganowa popierało większość profesorów Uniwersytetu Łomonosowa, aczkolwiek on wygrał wśród zapitych górników na Syberii. Zaletą w jego mniemaniu demokracji w Rosji jest to, że zapitych górników jest więcej niż profesorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mcpear napisał:

Borys Jelcyn udzielając wywiadów po reelekecji w 1996 gdzie wygrał (dzisiaj jest prawie pewne że sfałszowano wyniki) z Ziuganowem, którego popierała inteligencka Rosja w tym większość inteligenckiej Moskwy powiedział, że docenia, że Ziuganowa popierało większość profesorów Uniwersytetu Łomonosowa, aczkolwiek on wygrał wśród zapitych górników na Syberii. Zaletą w jego mniemaniu demokracji w Rosji jest to, że zapitych górników jest więcej niż profesorów.

Oj.. o ile porównanie ciekawe i w pewnym sensie trafne, tak to juz jest trochę nowe terytorium :)

Tendencje lewicowe profesorowie mieli i mają nie tylko na byłym uniwerytecie leningradzkim, ale takze na brytyjskim Oxfordzie czy na Berkley w Californii... I paradoksalnie te tendencje mają zbiegiem lat coraz mniej wspólnego z prawdziwymi intereseami klasy pracującej do której reprezentowania ci profesorowie, z jakiegoś względu?, dalej sobie roszczą prawa...

Wywieszanie trockistowkich czy maoistowskich flag na kampusach, które sam widziałem, to juz właściwe co najwyzej hobbby, i to chyba tylko tych ludzi którzy nie są jesze "profiecient" w Facebook'u czy innych social media... taka iluzja siły czasów przeszłych... Jak to kiedyś - akurat ja - powiedziałem - to są rewolucjoniści którzy po ciezkim dniu "rewolucjonizowania" idą spac w czystej pościeli opłaconej przez bogatych rodziców...Bo zapici górnicy z Syberii, czy redneck'i z Appallachów czy Wisconsin, wszyscy ci ludzie dziesiejszych "lewicowców" tak naprawdę w ogóle nie intersują, to nie jest ich "bajka"... Świnie, idąc za porównaniami Orwell'a, które przejęły władzę od arystokracji i wprowadziły się "na pałace", zapomniały dlaczego z pałąców przepędziły poprzednich właścicieli... W czego rezultacie tych, o których świnie zapomniały, przejęła teraz Alt+ Right. Nie tylko w USA. WSZĘDZIE. I powodzenia "świniom" w ich odzyskaniu.

A Jelcyn moze i wybory sfałszował, ale sfałszował na nasze (polskie) szczęście, i przy poparciu USA Clintona. Bo pomimo, ze był pijakiem, i wysłał człołgi które ostrzelały demokratyczny parlament w Moskwie, był duzo lepszą opcją niz Ziuganov i powrót ruskich do militarystycznego komunizmu... To akurat był ten okres w historii, promyk słońca na niebie, gdzie wola prostego ludu nie miała znaczenia... i mozna było coś zrobic :)

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem dziasiaj kilka godzin wolnego czasu, zatem w czasach gdy sondaz Gallup’a daje Prezydentowi Trumpowi rekordowe (jak na jego kadencję ) poparcie, a biorąc pod uwagę historyczne dane jest to poparcie „gwarantujące” reelekcję...w czasach gdy ekonomia stoi świetnie, obejrzałem całą dwugodzinną debatę demokratyczną przed primiaries w South Carolina...

Moje przemyślenia:

- Steyer – boooorrrring. Duzo wyuczonych przez doradców „cliches”... Poza tym to naprawdę musi się nauczyc kontrolowac ruchy swojej głowy.  Wydały się bardzo... takie... pinokiowo/śmieszno-agresywne... Nie mogłem się skupic na tym co mówi tak mu się jego głowa ruszała...

- Klobuchar – podobnie jak powyzej (oprócz komentarzy na temat głowy, bo Klobuchar ruchy ciała ma opanowane). Równie dobrze mogłaby byc kandydatką moderates Republicans.. Jakbym był moderate Republican to bym na nią głosował...

- Warren – ehh... Miała kilka dobrych uwag na temat mozliwości Berniego zdobycia środka...ale to jest coś co jest coś co takze zarzucano Trumpowi...Poza tym to jakoś specjalnie się w debacie, moim zdaniem, nie wybiła. Obawiam się, ze ma „syndrom Clintonowej”... Niby ma wiedzę, wykształcenie, zdolności... ale jednak coś jej brakuje aby porwac tłumy...

- Biden – wydaje mi się, ze wypadł duzo, duzo lepiej niz go liberalnie media dotychczas przedstawiały (a przedstawiały go jako creepy, out of touch „touchy” old grandpa...). Byłby dobrym prezydentem status quo... zwłaszcza w polityce zagranicznej, tu byłby idealną pacynką, zabawką dla generałów, zwłaszcza, ze ma juz doświadczenie w administracji Obamy, zatem kompleks przemysłowo-militarny zaoszczędziłby tu czasu normalnie spędzonego na „urabianie” kazdego nowego „president of change”...

- Bloomberg – tak jak mozna się było spodziewac. Solid performance, does what it says on the can... Dobry business management, racjonalne podejście do róznych spraw....  Ponownie – byłby dobrym prezydentem obozu status quo.

- Butigigieg...?...  Mayor Pete...Oh man... – arogancki, wyuczony formułek, ciągle przerywający przeciwnikom... Przyznam, ze nigdy nie widziałem go w „całości” przed debatą, tylko urywki w wiadomościach, ale dziś zrobił na mnie OKROPNE  wrazenie. Coś jak produkt wymyślony w agencjach reklamowych przez agentów którzy zapłacili majątek za studia i teraz za wszelką cenę próbują się w pracy wykazac aby dostac bonus i spłacic kredyt... Plastikowy, para-republikański, sztuczny, na sznurkach korporacji... Ble..

- Sanders – well... you can see for yourselves... Dla zwykłych ludzi (kluczowych "zwykłych ludzi"... czyli tych zlokalizowanych w kluczowych stanach...) to jedyna, oprócz nieprzewidywalnego – i –przeciez  koniunkturalnie – republikańskiego Trumpa – alternatywa... Jeśli Bernie nie wygra, czyli jeśli go nie wyborią, lub Demokraci go „uziemią”, jak w 2016, ci ludzie do wyborów w listopadzie nie pójdą. Lub zagłosują na Trumpa. Chocby z wściekłości.

A na marginesie, to to, ze opieka zdrowotna dla wszystkich to jest coś co jest tematem w „lewicowej” kampanii to jest juz w ogóle śmiech na sali... i dowód na to jak bardzo Demokraci się przez lata „zRepublikanizowali” ...

 

EDIT: Meksykanie w Guadalajara podczas walk kogutów w lokalnej stodole wykonują lepszą pracę niz - tak zwani - "moderatorzy" z CBS... Naprawdę... pięcioro ich tam przy stole było i nie wiem za co im płacono? Kandydaci przekrzykiwali się jak te meksykańskie kurczaki...bez zadnej koordynacji... Naprawdę...jak to Tweeter mówi - "CBS FAIL..."

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2020 o 19:30, andyopole napisał:

No jak to? Przecież nawet Obama to popiera

 

Gdzieś to usłyszał? :D Od razu powiem: nie mogłeś, bo Obama go oficjalnie nie poparł. Te filmiki Bloomberga są historyczne i są totalna manipulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...