Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, rzecze1 napisał:

Biden – wydaje mi się, ze wypadł duzo, duzo lepiej niz go liberalnie media dotychczas przedstawiały (a przedstawiały go jako creepy, out of touch „touchy” old grandpa...). Byłby dobrym prezydentem status quo... zwłaszcza w polityce zagranicznej, tu byłby idealną pacynką, zabawką dla generałów, zwłaszcza, ze ma juz doświadczenie w administracji Obamy, zatem kompleks przemysłowo-militarny zaoszczędziłby tu czasu normalnie spędzonego na „urabianie” kazdego nowego „president of change”...

 

Biden ledwo pamięta jak się nazywa, niestety, lub przynajmniej na to wygląda. Był potrzebny w 2016, w 2020 jak dla mnie może spadać na drzewo, są lepsze opcje.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jackie napisał:

 

Biden ledwo pamięta jak się nazywa, niestety, lub przynajmniej na to wygląda. Był potrzebny w 2016, w 2020 jak dla mnie może spadać na drzewo, są lepsze opcje.

No właśnie tez tak do dziś myślałem, ale wygląda na to, ze to tylko tak wyglądało... W debacie mówił z sensem i składnie. Mam nadzieję, ze ja będę miec w połowie tak przytomny mózg jak będę w jego wieku...

To moze byc coś jak z Bushem.. który niby był głupkiem, nad czym liberalne media się pastwiły latami, ale jednak jak zobaczyc jego pełne wcześniejsze wypowiedzi, to juz ten pózniejszy obraz głupka się trochę psuje...i wygląda bardziej jako "campaign approach" zaadresowany do mniej elokwentnego, "telewizyjnego" elektoratu niz rzeczywistosc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rzecze1 napisał:

No właśnie tez tak do dziś myślałem, ale wygląda na to, ze to tylko tak wyglądało... W debacie mówił z sensem i składnie. Mam nadzieję, ze ja będę miec w połowie tak przytomny mózg jak będę w jego wieku...

 

https://www.newsweek.com/joe-biden-2020-gaffes-campaign-1482189

https://www.newsweek.com/joe-biden-claims-worked-2016-paris-climate-deal-chinese-leader-deng-xiaoping-died-1997-1488915

no i przede wszystkim: 

 

Oglądałam wszystkie debaty i wiele wywiadów z Bidenem. Lubię go ale niestety, wg. mnie przyszedł czas na odejście od polityki dla Bidena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadzam się z @rzecze1 że dla Bidena to było najlepsze wystąpienie w całej kampanii. Aczkolwiek uważam, że większość demokratycznych wyborców w USA obecnie o Bidenie wyraża dokładnie ten sam pogląd co @Jackie - "niech spada - jego czas minął". Aczkolwiek Biden może wygrać w sobotę w SC. Celował w SC już od dawna. Zobaczymy jak to we wtorek będzie, ale po wtorku iluś z runnerów powinno się wycofać (szkoda kasy po prostu) - po wtorku uważam, że na scenie zostanie Bernie, Pete, Bloomberg i zapewne Biden. Każdy inny setup po wtorku runnerów będzie dla mnie niespodzianką

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jackie napisał:

 

 

Oglądałam wszystkie debaty i wiele wywiadów z Bidenem. Lubię go ale niestety, wg. mnie przyszedł czas na odejście od polityki dla Bidena.

Heheh.. Nie, no nie zrozum mnie zle.. znam jego wpadki, takze te z 7/11 i podobne.. i tez myślę, ze czas Biden'a się skończył.. Właściwie to się skończył w 2008 gdy go Obama wziął na Vice... jeśli nie wcześniej... Ale po prostu mówię, ze wypadł lepiej niz się spodziewałem, i wydaje się, ze duzo Demokratów dalej myśli, ze to jest ktoś kto im zagwarantuje odbicie Białego Domu.

Zobaczymy jak sobie poradzi w SC. Jeśli nie wygra, raczej sam zrezygnuje, jeśli zaś wygra, to rozgrywka obędzie się między nim, a Pete'm/Bloombergiem, o to kto będzie się bic o nominację z Berniem...

 

Edytowane przez rzecze1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mcpear napisał:

(...) po wtorku uważam, że na scenie zostanie Bernie, Pete, Bloomberg i zapewne Biden. Każdy inny setup po wtorku runnerów będzie dla mnie niespodzianką

To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Ale gdybym miał obstawiac pieniądzę nie nalezące do mnie... to bym obstawił, ze wygra Bernie... Z szoku podda się Biden, a - z rozczarowania - płotki. Pozostanie Pete i Bloomberg, którzy w Super Tuesday będą się bic o tytuł kandydata establishmentu... aby w ostatecznym rozgraniu zmierzyc się head to head z Berniem...

We shall see :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackie napisał:

 

Gdzieś to usłyszał? :D Od razu powiem: nie mogłeś, bo Obama go oficjalnie nie poparł. Te filmiki Bloomberga są historyczne i są totalna manipulacją.

Hah.. Widzisz Andy @andyopole  - zmanipulowali Cię. Prawie jak w PRL-u  :) 

Swoją drogą, to w pewnym sensie, i tylko trochę, ale współczuję Obamie, bo wierzę, ze intencje miał dobre. Ale za zbyt młodu został Prezydentem.

Raz - ze to teraz nie wiadomo co w zyciu robic, bo nic lepszego przeciez się juz przeciez nie osiągnie...nie?...  A dwa - z powodu jego niedoświadczenia w kilka zaledwie lat przerobili go z chicagowskiego lokalnego kolorowego prawnika-aktywisty... na Overlord'a który z zabijania amerykańskich obywateli bez sądu za skinieniem guzika uczynił prawną rutynę...właściwie to jest teraz niekwestionowany przywilej egzekutywy, rządu..a jak ktoś z wolnościowców by się burzył to przeciez jest niezniszczalny argument terroryzmu... bo przeciez jest NINE ELEVEN!...

Co zrobią z Mayor'em Petem to az strach pomyślec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2020 o 19:52, mcpear napisał:

Zagadzam się z @rzecze1 że dla Bidena to było najlepsze wystąpienie w całej kampanii. Aczkolwiek uważam, że większość demokratycznych wyborców w USA obecnie o Bidenie wyraża dokładnie ten sam pogląd co @Jackie - "niech spada - jego czas minął". Aczkolwiek Biden może wygrać w sobotę w SC. Celował w SC już od dawna. Zobaczymy jak to we wtorek będzie, ale po wtorku iluś z runnerów powinno się wycofać (szkoda kasy po prostu) - po wtorku uważam, że na scenie zostanie Bernie, Pete, Bloomberg i zapewne Biden. Każdy inny setup po wtorku runnerów będzie dla mnie niespodzianką

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie wczorajsza decyzja Buttigieg'a zaskoczyla...Czyzby byl deal na Vice? A jesli tak, to z kim?

A Biden, no, w SNL Colin Jost mial dobry zart - Wielkanoc dopiero 12 kwietnia, ale w Poludniowej Karolinie juz wczoraj ktos wrocil z martwych...

Czyzby Biden-Bernie w "finale"?

W kazdym ukladzie - Happy Tuesday everyone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zdziwiła. Oznacza to w sumie, że demokraci nie na żarty wystraszyli się Berniego. Biden osiągnął dużo lepszy wynik w SC niż spodziewałem się. Klobuchar też się dziś wycofała. Biden Pete'a chyba na Vice nie weźmie - chociaż dzisiaj to wszystko możliwe. On raczej weźmie Klobuchar o ile będzie brał z runnerów. Major Pete mógł dostać ofertę w ewentualnym rządzie. To jest lepsza oferta - bo wiesz, że gość wygrał i grasz w zwycięskiej drużynie. Vice to potencjalnie dawanie twarzy do porażki. Zaskoczył mnie też bardzo słaby wynik Bloomberga.

A finał Bernie-Biden będzie zapewne ciekawy, aczkolwiek będą robić wszystko aby w pierwszej rundzie (w tym roku superdelegaci nie mają wpływu na pierwszą rundę) nie doszło do rozstrzygnięcia a później raczej partia namaści Bidena - czyli gra na scenariusz niech Bernie wygra plurality ale nie majority

Happy Tuesday :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...