Skocz do zawartości

Promocje linii lotniczych


maciopa

Rekomendowane odpowiedzi

40 minutes ago, kzielu said:

Problem tylko taki że kupisz, lot odwołają i zamiast pieniędzy dostaniesz voucher....

Jak lot odwołają masz do wyboru voucher lub refund. Wiem, bo przeszedłem to właśnie. To jest w USA w rozporządzeniu DOT i każdy z przewoźników ma to w swoim "Contract of Carriage".

Wątpię aby w czerwcu loty z USA do Polski się odbywały wg rokładu, który obecnie jest w siatce sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W przypadku LOT jest to opisane https://www.lot.com/us/en/conditions-of-carriage

Punkt 11.3 mówi że:

If the carrier:
- cancels a flight (...)
the amount of the refund shall be:
a) if no portion of the ticket has been used – the amount equal to the fare collected from the passenger (with no deductions); (...)

Czyli LOT zwróci ci całość - kwestia czy chcesz im na te 3 miesiące pożyczyć bez procentów kasę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznac, ze LOT zachowuje się bardzo przyzwoicie i ciągle wydaje pieniądze za odwołane loty jeśli ktoś tego sobie zyczy. Nie miałem z nimi na razie zadnych problemów, zobaczymy jak będzie z drugim biletem na lot pod koniec kwietnia który jeszcze nie jest oficjalnie odwołany.

AirFrance/KLM natomiast otwarcie łamią europejskie prawo i nic sobie z tego nie robią, od teraz juz z otwartym poparciem francuskiego rządu. Pieniędzy wam nie oddamy co najmniej przez rok, i co nam zrobicie? Na tą chwilę tak u nich, jak i u Lufthansa Group, nie kupowałbym nawet fully flexible tickets... Ludziom cancelują loty czasem sekundy po kupnie... i masz chłopie voucher i się ciesz...dzięki za nieoprocentowaną pozyczkę!

A czerwiec to jest niestety na tą chwilę bardzo optymistyczna data powrotu do normalności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się skusiliśmy na bezpośredni lot AA z ORD do KRK w połowie sierpnia. Teraz zagadka: ile czasu upłynie zanim będzie w miarę bezpiecznie podróżować? Oraz ile czasu będą linie lotnicze potrzebowały żeby móc latać bez ciągłych odwołań lotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, rzecze1 said:

Muszę przyznac, ze LOT zachowuje się bardzo przyzwoicie i ciągle wydaje pieniądze za odwołane loty jeśli ktoś tego sobie zyczy. Nie miałem z nimi na razie zadnych problemów, zobaczymy jak będzie z drugim biletem na lot pod koniec kwietnia który jeszcze nie jest oficjalnie odwołany.

AirFrance/KLM natomiast otwarcie łamią europejskie prawo i nic sobie z tego nie robią, od teraz juz z otwartym poparciem francuskiego rządu. Pieniędzy wam nie oddamy co najmniej przez rok, i co nam zrobicie? Na tą chwilę tak u nich, jak i u Lufthansa Group, nie kupowałbym nawet fully flexible tickets... Ludziom cancelują loty czasem sekundy po kupnie... i masz chłopie voucher i się ciesz...dzięki za nieoprocentowaną pozyczkę!

A czerwiec to jest niestety na tą chwilę bardzo optymistyczna data powrotu do normalności....

United w tej chwili wg forum flyertalk też tak robi (przynajmniej przez niektórych użytkowników zostało to potwierdzone). To znaczy, że jak chcesz refund oddadzą Tobię kasę pod koniec ważności biletu (przeważnie rok od oryginalnej daty wylotu) w międzyczasie dają Tobie Travel Bank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Jackie said:

My się skusiliśmy na bezpośredni lot AA z ORD do KRK w połowie sierpnia. Teraz zagadka: ile czasu upłynie zanim będzie w miarę bezpiecznie podróżować? Oraz ile czasu będą linie lotnicze potrzebowały żeby móc latać bez ciągłych odwołań lotów?

Trochę wróżenie z fusów, Niby sierpień za 4 miesiące ale liczyłbym się, że może warto poszukać jakiś "wirtualnych" przewodników po Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andyopole napisał:

Myslisz @ilon ze w czerwcu zaczna latanie? Obawiam sie ze watpie….   :(

W US to moze nie, ale ogolnie to ja mam nadzieje ze jakies tam sie zacznie bo inaczej to PB&J bede sie delektowal on daily basis... Poki co lata tylko cargo (i to wiecej niz wczesniej) ale to za malo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcpear napisał:

Jak lot odwołają masz do wyboru voucher lub refund. Wiem, bo przeszedłem to właśnie. To jest w USA w rozporządzeniu DOT i każdy z przewoźników ma to w swoim "Contract of Carriage".

Ja doskonale o tym wiem -  pytanie jak dlugo... Emirates oddalo prawie wszystkim gotowke i teraz juz niespecjalnie sa chetni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kzielu napisał:

W US to moze nie, ale ogolnie to ja mam nadzieje ze jakies tam sie zacznie bo inaczej to PB&J bede sie delektowal on daily basis... Poki co lata tylko cargo (i to wiecej niz wczesniej) ale to za malo...

Cargo jest za malo! Wprawdzie mowia w TV ze woza paczki na siedzeniach a LH wrecz wykrecila fotele w swoim 777 a jak chcialem w piatek wysłać towar do Turcji i do Europy to mi obiecali pickup za tydzień a przed wirusem zawsze było na dziś lub jutro. Dzięki Bogu UPS wozi narazie wszystko i wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...