Skocz do zawartości

Promocje linii lotniczych


maciopa

Rekomendowane odpowiedzi

26 minutes ago, ilon said:

Zazwyczaj latam z Dulles ale z BWI tez lecialam. Zerkne na Chicago tez - dzisaj patrzalam na JFK do Warszawy i tez moje loty wychodzily okolo 1k.

Ja zaczynam rozgladac sie za biletami na pazdziernik/listopad.

Najtaniej jest z Chicago ale to prawie 8 godzin jazdy ode mnie. W zeszlym roku lecialam Chicago-Wawa za jakies $500. Lotniska blizej mnie licza sobie $1500 + za lot do PL i sa min 2 przesiadki. Mysle tez o Dulles bo mozemy tam przy okazji odwiedzic rodzine (chociaz tez daleko od nas). Tak zle, tak niedobrze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 hour ago, ilon said:

Zazwyczaj latam z Dulles ale z BWI tez lecialam. Zerkne na Chicago tez - dzisaj patrzalam na JFK do Warszawy i tez moje loty wychodzily okolo 1k.

Sprawdzaj raz na 2 dni, może się zmieniać to szybko. Ja leciałam z Columbus do Warszawy za $700 w lipcu, pokazywalo mi przez jakiś miesiąc $1200, później nagle zmniejszyli do $700, a dwa dni po tym jak kupiłam znowu $1200. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ilon said:

Zazwyczaj latam z Dulles ale z BWI tez lecialam. Zerkne na Chicago tez - dzisaj patrzalam na JFK do Warszawy i tez moje loty wychodzily okolo 1k.

Mój chuop będzie leciał teraz w sierpniu (wysoki sezon) LOTem bezpośrednio z JFK (w dwie strony oczywiście :D) z bagażem nadawanym i wykupionym miejscem na długie nogi - za poniżej 900$.

Bilet kupiony jakieś dwa tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Roelka v.2 said:

Ja zaczynam rozgladac sie za biletami na pazdziernik/listopad.

Najtaniej jest z Chicago ale to prawie 8 godzin jazdy ode mnie. W zeszlym roku lecialam Chicago-Wawa za jakies $500. Lotniska blizej mnie licza sobie $1500 + za lot do PL i sa min 2 przesiadki. Mysle tez o Dulles bo mozemy tam przy okazji odwiedzic rodzine (chociaz tez daleko od nas). Tak zle, tak niedobrze. :D

Daj znac jak cos znajdziesz! Do Wawki tez bym mogla leciec ale z Waszyngtonu widze tylko w miare tanie loty TapAir (?) nie pamietam teraz dokladnie nazwy ale portugalskie linie - slyszal ktos cos?

Daj znac jak bedziesz w DC albo okolicy i chcesz skoczyc na kawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę, bo najtaniej zdarzyło mi się lecieć za 300$ roundtrip liniami KLM na trasie Chicago - Stuttgart(Niemcy), ale to akurat było w listopadzie 2019. Ogólnie, jak nie macie jakichś konkretnych terminów, to bardzo polecam listopad właśnie. Ewentualnie można spróbować lecieć do Niemiec (Berlin), zwykle loty są tańsze niż do PL, a stamtąd jakimś low-costem / Busem już do Polski (ja akurat wygodna jestem i tak latać nie lubię, ale co kto woli.

35 minut temu, ilon napisał:

Daj znac jak cos znajdziesz! Do Wawki tez bym mogla leciec ale z Waszyngtonu widze tylko w miare tanie loty TapAir (?) nie pamietam teraz dokladnie nazwy ale portugalskie linie - slyszal ktos cos?

Daj znac jak bedziesz w DC albo okolicy i chcesz skoczyc na kawe :)

TAP to takie tanie linie lotnicze o ciut wyższym standardzie :D  Mąż ostatnio leciał z nimi - generalnie trochę bajzel mają, zwykle jest niewiele osób do obsługi stanowisk bagażu / check-in, ale dolecieć zawsze doleciał, podobno jedzenie jest całkiem całkiem jak na linie lotnicze.

Jedna uwaga - kolejki w Portugalii (Lizbona) na passport control są długie (zwykle mają otwarte max. 2 stanowiska), także jak lot z TAP, to tylko z przesiadką min 2h, inaczej bardzo duże szanse, że nie zdążysz na kolejny lot. Do tego ich "customer service" nie należy do najlepszych/najsprawniejszych, ale to chyba kwestia kultury kraju :)  Także jak masz znaczną różnicę w cenie biletu miedzy TAP a LOTem / Lufthansą to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 hours ago, ilon said:

 widze tylko w miare tanie loty TapAir (?) nie pamietam teraz dokladnie nazwy ale portugalskie linie - slyszal ktos cos?

Nie wiem czy to to samo, ale kiedyś portugalskie linie obsługiwały połączenia LOT gdy ci mieli problemy z Boeingami. To taki Spirit na dłuższe dystanse. Powiem Ci ze bylo ciezko , mimo ze ja naprawde wybredna nie jestem było masakrycznie mało miejsca. Siedzenia były bardzo wąskie, tragicznie niewygodne  a wtedy Oli jeszcze skakał mi po glowie wiec ciezko wspominam ta podróż   

 

9 hours ago, ilon said:

Daj znac jak bedziesz w DC albo okolicy i chcesz skoczyc na kawe :)

Nie to żebym się wpraszała ;)  Ale, ze tobie nigdy nie po drodze to moze mi sie uda...  30 lipca otwierają Air & Space Museum wiec mam nadzieje ze dam rade wyskoczyć na jeden dzień w pierwszym tygodniu lipca.  Chcialam polaczyc przyjemne z pożytecznym , zwlaszcza ze juz 10 musze byc juz na FL :wacko:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na listopad-kwiecień to teraz właśnie jest czas aby kupować. Było ostatnio dużo promocji, i do końca sierpnia trzeba dalej patrzeć co się pojawi.

Mialem nawet ostatnio pisać bo była specjalna promocja dla @MeganMarkle LAX-WAW za około 400 dolarów SAS-em, nawet przez okres świąteczny, ale lockdown znieśli i się żyje więcej w świecie rzeczywistym niż wirtualnym i mi z pamięci uciekło… I teraz już nieaktualna. 
 

W każdym razie - dla @ilon to teraz tylko Lufthansa z IAD do Krakowa, ale to dalej $710 zatem tak sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/23/2021 at 7:38 PM, Iskierka said:

To ja się pochwalę, bo najtaniej zdarzyło mi się lecieć za 300$ roundtrip liniami KLM na trasie Chicago - Stuttgart(Niemcy), ale to akurat było w listopadzie 2019. Ogólnie, jak nie macie jakichś konkretnych terminów, to bardzo polecam listopad właśnie. Ewentualnie można spróbować lecieć do Niemiec (Berlin), zwykle loty są tańsze niż do PL, a stamtąd jakimś low-costem / Busem już do Polski (ja akurat wygodna jestem i tak latać nie lubię, ale co kto woli.

TAP to takie tanie linie lotnicze o ciut wyższym standardzie :D  Mąż ostatnio leciał z nimi - generalnie trochę bajzel mają, zwykle jest niewiele osób do obsługi stanowisk bagażu / check-in, ale dolecieć zawsze doleciał, podobno jedzenie jest całkiem całkiem jak na linie lotnicze.

Jedna uwaga - kolejki w Portugalii (Lizbona) na passport control są długie (zwykle mają otwarte max. 2 stanowiska), także jak lot z TAP, to tylko z przesiadką min 2h, inaczej bardzo duże szanse, że nie zdążysz na kolejny lot. Do tego ich "customer service" nie należy do najlepszych/najsprawniejszych, ale to chyba kwestia kultury kraju :)  Także jak masz znaczną różnicę w cenie biletu miedzy TAP a LOTem / Lufthansą to warto.

TAP ma zawsze dobre ceny, także na loty biznes. Z Europy poniżej tysiaka. Nigdy nie miałem przyjemności, ale znajomi sobie nawet chwalili. Choć oni akurat mieli „przerwę” w Lizbonie, co akurat niektóre grafiki z Warszawy wymagają, zatem to raczej był bardziej taki urlop full wypas gdzie ci się nie spieszy, aniżeli wizyta gdzie przylot ma być najkrótszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/23/2021 at 11:53 PM, agatenka said:

Nie to żebym się wpraszała ;)  Ale, ze tobie nigdy nie po drodze to moze mi sie uda...  30 lipca otwierają Air & Space Museum wiec mam nadzieje ze dam rade wyskoczyć na jeden dzień w pierwszym tygodniu lipca.  Chcialam polaczyc przyjemne z pożytecznym , zwlaszcza ze juz 10 musze byc juz na FL :wacko:

Dawaj znac jak cos, mozemy skoczyc na kawke albo lunch albo obiad po muzeum. 8go idziemy na koncert, nie mam nic innego zaplanowanego na poczatek sierpnia poza robota wiec pisz albo dzwon :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...