Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma to jak kibicowac milionerom. Im sie przyda wiecej kasy! Niech cala reszta placi setki tysiecy $$$ za opieke zdrowotna i edukacje. Niech zyja na dnie bez zadnej pomocy panstwa. Bedziemy głosować na Trumpa zeby przypadkiem cholota (i kobiety) nie dostała za duzo. 

/sarkazm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mvgda napisał:

no szczerze jak wygra Biden to nie wiem czy bede chciała dalej emigrować, ja odbieram trumpa jako mniejsze zło i to jest moja subiektywna opinia. 

Ktos wyzej napisał "bogaci maja więcej reszta ma mniej" szczerze? wole taki tryb niż rozdawnictwo w Polsce

Nic się nie martw. Takie rozdawnictwo jakie jest w PL to nawet Berniemu się nie śniło. W okresie przedwyborczym ludzie lubią się afiszować ze swoimi poglądami na trawnikach, niektórzy nasi sąsiedzi deklarują się jako "Republikanie za Bidenem". 

Edit: jeszcze pomyśl tak - jeśli jeszcze nie jesteś w USA i wygra Trump - nie będziesz takiego typu problemów, bo Trump zrobi wszystko byś nie cieszyła się republikańskimi porządkami w USA.

Edytowane przez mola
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, barnclose said:

 

@katlia Rozumiem czesciowo Twoje argumenty, ze jest duze zroznicowanie tutaj, ze bardzo bogaci maja wszystko itp. itd. No ale moze nie jest az tak zle jak Ty to widzisz?

 

Wiesz, te dane skas pochodza. Nie sa wymyslone. I popieraja to ze przecietni Amerykanie biednieja.

Ja to widze na kazdym kroku nawet w moim nieduzym miescie ktore sie znajduje w dynamiczniym ekonomicznie stanie. W centrum Denver -- male centrum malego miasta -- jest 6,000 bezdomnych. Zyja na chodnikach w namiotach...cale ulice zablokowane bezdomnymi.

Pokolenie mojej corki (ma 30 lat) nie kupuje domow bo ich nie stac... 43% ma dom/mieszkanie... w tym samym wieku 67% generation X (pokolenie przed nimi ktore teraz ma 50 lat) mialo domy. To samo pokolenie dzisiejszych 30-sto latek przezywa juz druga recesje/kryzys ekonomiczny, bo skonczyli studia w Great Recession, teraz jest recesja covida... to pokolenie jest tez zadluzone kosztami studiow. 

Pytasz sie czy jest "az tak" zle. To "az tak" jest bardzo subiektywne. Wiem ze jest gorzej niz bylo. Dane pokazuja ze jest gorzej z pokolenia na pokolenie mniej wiecej od lat 70tych. Srednia klasa NIE idzie w przod. To nie jest sustainable. Kapitalizm polega na masy ludzi majacej kapital. Jezeli wealth distribution bedzie nadal tak fantastycznie nierowny, to najbogatszy kraj na swiecie zmieni sie w kilka pokolen na 3ci swiat dla wiekszosci jego mieszkancow. 

I tu jest problem: ze w tej chwili prezydent, partia republianska i prawie polowa glosujacych sa zupelnie OK with that. Ze zyja w systemie ktory jest nie fair i nie sustainable. No to good luck to them, a szczegolnie dla ich dzieci. 

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katlia w niekorych stanach liczba bezdomnych rosnie a w innych spada. Ja znowu znalazlem dane, ze ogolna liczba bezdomnych w USA spada. Wiem, ze nie ma sensu sie klocic, po prostu bylem ciekawy Twoich racji. Bo madrego to i warto posluchac czy tam poczytac. Pomimo roznych pogladow staram sie byc ciagle otwarty na inne, no bo chyba w koncu po to forum dyskusyjne jest.

Tak jak @MeganMarkle napisala ja tez mam poglady zdecydowanie republikanskie. Natomiast wiem, ze w hisotrii USA byli dobrzy prezydenci Demokraci i kiepscy Republikanie. Po prostu mam przeczucie, ze jak wygra Biden (a wszystko na to wskazuje) to nie wiele sie zmieni na lepsze. No ale po prostu moze tylko ja mam z nim jakis problem, nie ufam mu i nie widze tego co wiekszosc z Was na tym forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biden to polityk. Polityka w US to przeciez najnormalniejsza w swiecie zalegalizowana korupcja jako ze wszystko sie sprowadza do ilosci donations to kampanii - nad ktorymi nikt nie ma zadnej kontroli i ich poziom jest ponizej zera.

A co do tego co Katlia pisze - 100% racji. Boomerzy mieli company funded pensions, tanie szkoly, domy itd. Dzisiejsi mlodzi ludzie nigdy nie beda mieli najmniejszej szansy na zycie na tym samym poziomie co boomerzy - bo zarabiaja mniej wiecej tyle samo, a wszystko jest kilkakrotnie drozsze.

Wiec nic mnie szczerze mowiac nie wk***wia tak jak Ci wlasnie boomerzy glosujacy na ludzi ktorzy im naopowiadali ze zrobia "jak bylo kiedys". Wrocimi do wegla, zniszczymy srodowisko w imie zarabiania kasy, kobiety wyslemy w pizdu do kuchni a czarnych powiesimy. Po czym Ci boomerzy pakuje sie w ich gigantyczne class A RVs kosztujace $200k i w droge na Floryde - widuje ich na jesien / zime codziennie bo mieszkami rzut beretem od I-75.

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, barnclose said:

Po prostu mam przeczucie, ze jak wygra Biden (a wszystko na to wskazuje) to nie wiele sie zmieni na lepsze. No ale po prostu moze tylko ja mam z nim jakis problem, nie ufam mu i nie widze tego co wiekszosc z Was na tym forum.

Ja nie jestem zachwycona Biden'em (chociaz uwazam, ze bedzie mial swietnych doradcow i spokojna, NIEskorumpowana administracje) ale tak nienawidze trumpa ze dla mnie w ogole nie ma kwestii na kogo mam glosowac. Tak jak humorysta David Sedaris pisal: 

 I think of being on an airplane. The flight attendant comes down the aisle with her food cart and, eventually, parks it beside my seat. “Can I interest you in the chicken?” she asks. “Or would you prefer the platter of shit with bits of broken glass in it?”

To be undecided in this election is to pause for a moment and then ask how the chicken is cooked.

Edytowane przez katlia
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, barnclose said:

mam przeczucie, ze jak wygra Biden (a wszystko na to wskazuje) to nie wiele sie zmieni na lepsze.

Tez mam takie przeczucie, ale tez mam drugie silne przeczucie, graniczące z pewnością, że jak znów wygra Trump to wszystko się jeszcze bardziej pogorszy... także rachunek jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, MeganMarkle said:

Tez mam takie przeczucie, ale tez mam drugie silne przeczucie, graniczące z pewnością, że jak znów wygra Trump to wszystko się jeszcze bardziej pogorszy... także rachunek jest prosty.

Biden bedzie musial zajac sie covidem. To bedzie jego #1 priorytet. Wiec zgadzam sie ze nie wiele sie zmieni tak od razu bo i tak wiekszosc z nas bedzie mniej wiecej na lock down w styczniu 2021. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...