Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, SuperTraveller said:

Ech... to ja się poddaję. Chodziło mi o to, że Twój życiorys czy stan posiadania dóbr materialnych odzwierciedla może kilka-kilkanaście procent społeczeństwa. Mnie interesuje perspektywa większości.

A ja Ci probuje wytlumaczyc ze dane pokazuja ze wiecej Europejczykow studiuje niz Amerykanow. Ze w Polsce procent wlasnosciowego mieszkania/domu jest wyzszy niz w USA. Ze jako przecietny Polak masz lepsze perspektywy jezeli chodzi o wyksztalcenie i kupienie wlasnego lokum niz przecietny Amerykanin.

To sa fakty. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat własnej nieruchomości jest bardziej zniuansowany niż Ci się wydaje. "Najwyższy odsetek mieszkańców posiadających mieszkania i domy odnotowano w Rumunii (96,8 proc.)Na przeciwległym biegunie znalazły się państwa członkowskie UE, w których tylko ponad połowa ludności jest właścicielami mieszkań: Niemcy (51,4 proc.) i Austria (55 proc.), a następnie Dania (62,2 proc.), Francja (64,4 proc.), Wielka Brytania (65 proc.) i Szwecja (65,2 proc.)." Czy to oznacza, że przeciętny Rumun zarobi na mieszkanie szybciej niż Amerykanin czy Polak? I jak myślisz skąd Polacy biorą na nie pieniądze o ile nie jest to kredyt? Wiesz, że Polacy mają presję na posiadanie własnej nieruchomości i mamy ich więcej niż mieszkańcy wielu bogatych państw europejskich?

Czytając to forum mam wrażenie, że w niejednym kraju 3-go świata żyje się lepiej niż u wuja Sama.

No koniec - nie wiem czemu mnie stale obrażasz, staram się być uprzejmy a już forum mnie uświadomiło, że jestem "dziecinnym dzieciakiem". 

Źródło - https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/wskazniki-ekonomiczne/73-proc-polakow-mieszka-we-wlasnych-mieszkaniach-bez-kredytu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, SuperTraveller said:

Wiesz, że Polacy mają presję na posiadanie własnej nieruchomości i mamy ich więcej niż mieszkańcy wielu bogatych państw europejskich?

Wiem. Pisalam o tym. Panstwa bogate europejskie maja tez prawa chroniace ludzi ktorzy wynajmuja... praw ktorych w wiekszosci USA nie ma. To tez jest jeden z powodow dlaczego ja NIE uwazam ze zycie w USA jest lepsze dla przecietnych ludzi. Dla wysoko wyksztalconych, albo bardzo ambitnych - tak. Sa tu perspektywy. Dla tych ktorzy chca przygody: prosze bardzo. W USA znajda wspaniale krajobrazy, ciekawa kulture (w niektorych miejscach, lol.) Dla tych ktorzy uwazaja ze sredni ludzie zyja tu lepiej -- tu mozna bardzo, ale to bardzo polemizowac. 

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mola napisał:

@mvgda pamiętaj tez że to nie demokraci rzucają Ci każdą możliwą kłodę pod nogi żeby uniemożliwić Ci emigracje na zielonej karcie do USA...

no szczerze jak wygra Biden to nie wiem czy bede chciała dalej emigrować, ja odbieram trumpa jako mniejsze zło i to jest moja subiektywna opinia. 

Ktos wyzej napisał "bogaci maja więcej reszta ma mniej" szczerze? wole taki tryb niż rozdawnictwo w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mvgda said:

no szczerze jak wygra Biden to nie wiem czy bede chciała dalej emigrować, ja odbieram trumpa jako mniejsze zło i to jest moja subiektywna opinia. 

Ktos wyzej napisał "bogaci maja więcej reszta ma mniej" szczerze? wole taki tryb niż rozdawnictwo w Polsce

Ale mozesz wyjasnic dlaczego trump to mniejsze zlo (serio - jestem ciekawy) ? Przeraza Cie zapowiedz tanszej opieki zdrowotnej ? (spokojnie, nic sie nie zmieni) Myslisz ze wyzsze opodatkowanie kwoty przekraczajacej $400k na osobie Cie dotknie  ?  Troche watpie.  Bo poza odrobina normalnosci to niewiele wiecej w programie Joe jest (to i tak sporo w porownaniu do kompletnego zera w programie konkurenta).

Jak Mola zauwazyla, Trump dosc aktywnie probuje Ci ten przyjazd uniemozliwic (i ogolnie dosc mocno walczy z legalna imigracja -  moze nie zauwazyles), wiec takie zachowania wsrod imigrantow (szczegolnie tych niedoszlych) sa dla mnie absolutnie fascynujace.

Co do tych bogatych co maja wiecej - zdradze Ci (nie znajac Cie zupelnie) ze znajdziesz sie po stronie tych "biednych" z mojego postu.

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, katlia said:

A ja Ci probuje wytlumaczyc ze dane pokazuja ze wiecej Europejczykow studiuje niz Amerykanow. Ze w Polsce procent wlasnosciowego mieszkania/domu jest wyzszy niz w USA. Ze jako przecietny Polak masz lepsze perspektywy jezeli chodzi o wyksztalcenie i kupienie wlasnego lokum niz przecietny Amerykanin.

A to ciekawe wnioski. O ile mozna polegac na wikipedii to najwiecej wlascicieli nieruchomosci jest w Rumunii (~96%) a najmniej w Szwajcarii (~43%).

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_home_ownership_rate

Czyli z tego wynika, ze w Rumuni zyje sie dwa razy lepiej niz w Szwajcarii? Polska ma 84% - calkiem niezle. Cos podejrzane te wyniki. Ciekawe czy dorosle dzieci mieszkajace razem w domu rodzicow (nierzadko ze swoimi rodzinami) sa tez liczone jako wlasciciele? Wg mnie bardziej miarodajnym wskaznikime jest floor space per capita. No i tutaj USA jest w topie. USA jest rowniez w topie jesli chodzi o % wydatkow miesiecznych na dom, do tego srednio wiekszy niz w Europie:

https://mises.org/power-market/americans-have-much-more-living-space-europeans

Byc moze dane sa zakrzywione przez duza ilosc ludzi bardzo bogatych, ktorzy posiadaja po kilka bardzo duzych domow. No ale takie sa slabosci statystyki.

 

A tutaj dane na temat wyksztalcenia:

https://worldpopulationreview.com/country-rankings/most-educated-countries

Dla osob z tertiary education - USA ~46%, Polska ~30%. Dosyc dziwne, ze za tertiary education uznaja: "two-year or four-year degree or have received an education through a vocational program".

@katlia Rozumiem czesciowo Twoje argumenty, ze jest duze zroznicowanie tutaj, ze bardzo bogaci maja wszystko itp. itd. No ale moze nie jest az tak zle jak Ty to widzisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mvgda said:

no szczerze jak wygra Biden to nie wiem czy bede chciała dalej emigrować, ja odbieram trumpa jako mniejsze zło i to jest moja subiektywna opinia. 

Ktos wyzej napisał "bogaci maja więcej reszta ma mniej" szczerze? wole taki tryb niż rozdawnictwo w Polsce

Ciekawe podejście. Powiem Ci, że o ile nie rozumiem kompletnie jak można być fanem Trumpa (człowieka który kłamie, oszukuje, nie szanuje kobiet i jest totalnym populistą) o tyle rozumiem twoje „republikańskie ciągoty” z pozycji osoby mieszkającej w Polsce. Ja tez zawsze miałam raczej republikańskie poglądy, mam na myśli ten książkowy republikanizm o którym czytałam na studiach: wolny rynek, nie ingerujemy, kapitalizm i przedsiębiorczość a nie karmienie darmozjadow i rozdawanie kasy. Tak:) ale potem przyleciałam do usa i zobaczyłam, że praktyczny republikanizm dość mocno wykoleił te oryginalne założenia, one zreszta nie sprawdzają się w tej klasycznej formie. To jest trochę taki paradoks jak to że w Polsce prawica oryginalnie wyrosła na związkach zawodowych (z założenia ruchu socjalistycznym) i w usa to demokraci mają realistyczne podejście do tematu i faktycznie myślą o tym, żeby jakoś ludziom dać żyć w tym skrajnie drapieżnym systemie który tylko bogaci bogatych. Trump ma w dupie biedę, urlopy macierzyńskie czy dostęp do służby zdrowia dla zwykłego człowieka. Dla niego liczy się zagonienie kobiet do garów, napychanie kieszeni sobie i bandzie swoich białych nadzianych kolesi... a ignorancja i totalna głupota aż kipią z każdej jego wypowiedzi. 

  • Like 3
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...