Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzyłem na parę stron wpisów i muszę powiedzieć, że nie ma na forum bardziej „polskich” wątków niż te w których się dyskutuje co warto i gdzie jest lepiej. Dobrze, że zawsze można liczyć na to ze narzekanie nas zawsze połączy :) 

Ale generalnie, that being said, jak zawsze, przychylam się tu bardziej do @SuperTraveller W młodości byłem biedny w Polsce, i, okazuje się najwyraźniej, byłem też okazjonalnie biedny w USA, i zdecydowanie wolałbym biedę w USA. Mam znajomych w Warszawie wynajmujących mieszkania za więcej niż pół wypłaty, umowa zlecenie, brak składek na emeryturę, brak ubezpieczenia zdrowotnego, zatem.. what’a the difference? Chyba tylko to, ze wyprawa do poniżanego przez niektórych Mac Donalda jest czymś co w Polsce trzeba wkalkulować, i to naprawdę na poważnie, w budżet... 

Ale to trzeba przez jakiś czas pożyć w Polsce za 2 -3 tysiące miesięcznie aby to zrozumieć, co nie jest wyjątkiem, ale standardem. Tym którzy zarabiają dużo lepiej radziłbym się się zastanowić, ale reszcie... reszcie nie muszę mówić... bo sami wiedzą. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drody forumowicze! Tu znow ja z pytaniem o rade jak sie zachowac. W dniu dzisiejszym jak kazdego dnia zaprowadzilam malego do daycare. Otrzymalam info, ze byl u nich koronawirus i nie przyjmuja dzieci w ogole, oprocz tych co przyjezdzaja po szkole i kindergarten. Zostalam w domu. Nie wiem co mam robic, obdzwonilam wszystkich znajomych (mozna policzyc na palcach jednej reki - mysle, moze ktos kogos zna cos wie, podpowie) takze kilka inhome daycare - nie chca brac na tak krotko. Jednym slowem, dupa! Nie lubie mojej firmy, ale jest to moja pierwsza praca tu i dodatkowo w calej tej sytuacji koronawirusowej, chcialoby sie jej nie stracic. Pomyslalam, zeby wymieniac sie jakos z mezem i pojsc np. 2-3 dni w tygodniu. Prosilam ich tez, ze moze jakies klikanie w Excelu moze daliby z 1 dzien remote - nichuja. Nie mam zadnego platnego niczego, hojni to oni nie sa. Nie wiem, czy warto sie naprezac i kombinowac, ale chyba w tych warunkach to niezabardzo mam szanse na znalezienie czegos lepszego :( 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Roelka v.2 said:

Zamiast daycare moze poszukac opiekunki, ktora zostanie z dzieckiem w domu?

Opiekunka to zwykle znaczniej wiecej wychodzi niz daycare... Aczkolwiek wygoda bez watpienia.

@ajlo19 - nie wiem za bardzo co Ci poradzic - znajomi jacys moze pomoga zanim daycare otworza  ? Takie zycie w US niestety - bez urlopu, bez zadnej mozliwosci ruchu. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekunka to zwykle znaczniej wiecej wychodzi niz daycare... Aczkolwiek wygoda bez watpienia.
[mention=95372]ajlo19[/mention] - nie wiem za bardzo co Ci poradzic - znajomi jacys moze pomoga zanim daycare otworza  ? Takie zycie w US niestety - bez urlopu, bez zadnej mozliwosci ruchu. 
Kurcze, znajomych to na palcach mozna policzyc i opytalam wszystkich, nikt nic konkretnego nie wymyslil. Tu jeszcze trzeba dwojce zorganizowac opieke i corce po szkole cos wiec dla niej to musi byc w miejscu zamieszkania gdzie dowiezie ja autobus. Nie wiem naprawde czy jest sens sie naprezac wykrecac jesli za 2 tygodnie znow moze byc to samo ;/ bardziej dobija mnie ze pracuje w takiej firmie i na nic lepszego sie pewnie nie zapowiada. Czarna dupa.

Sent from my moto g(7) optimo maxx(XT1955DL) using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, ajlo19 said:

Kurcze, znajomych to na palcach mozna policzyc i opytalam wszystkich, nikt nic konkretnego nie wymyslil. Tu jeszcze trzeba dwojce zorganizowac opieke i corce po szkole cos wiec dla niej to musi byc w miejscu zamieszkania gdzie dowiezie ja autobus.

W mojej okolicy rodzice czesto szukaja babysitters na Nextdoor.com... czy to probowalas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ajlo19 sytuacja ciężka, nie wiem za bardzo co doradzić... u mnie podobnie, czytaj syn chory i w domu już drugi tydzień :( oboje z mężem pracujemy z domu i wymieniamy się opieką nad małym... czasem wychodzę z nim na plac zabaw i jak go hustam albo spaceruje z wózkiem to ogarniam telekonferencje i różne tematy przez telefon, maile tez na telefonie wtedy opędzam, a jak muszę posiedzieć w excelu albo prezentacje przygotować to albo mąż przejmuje dziecko albo siedzę w nocy i nadrabiam... i tak jakoś ciągniemy bez pomocy z zewnątrz. Może tez jakoś dasz radę? Nie wiem na czym twoja praca polega dokładnie ani czy mąż może ci pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=95372]ajlo19[/mention] sytuacja ciężka, nie wiem za bardzo co doradzić... u mnie podobnie, czytaj syn chory i w domu już drugi tydzień  oboje z mężem pracujemy z domu i wymieniamy się opieką nad małym... czasem wychodzę z nim na plac zabaw i jak go hustam albo spaceruje z wózkiem to ogarniam telekonferencje i różne tematy przez telefon, maile tez na telefonie wtedy opędzam, a jak muszę posiedzieć w excelu albo prezentacje przygotować to albo mąż przejmuje dziecko albo siedzę w nocy i nadrabiam... i tak jakoś ciągniemy bez pomocy z zewnątrz. Może tez jakoś dasz radę? Nie wiem na czym twoja praca polega dokładnie ani czy mąż może ci pomoc ?
Tu jest bardziej problem w tym, ze uparli sie, ze nie ma pracy z domu. Nie i ch... Maz tez nie pracuje z domu. Na szczescie udalo mi sie znalezc kogos do dzieci na te 2 tygodnie. Bardziej martwi mnie to, ze korona szaleje i w kazdej chwili znowu moze byc to samo. Z kim nie rozmawiam ludzie moga pracowac z domu. A u mnie zero jakiegos podejscia. Czuje sie jak smiec. Mamy biuro w Indiach i szybko sie znalazla osoba do ogarniecia. Czy moze byc taka chu*nia dlatego ze CEO to melody rosjanin a sama firma to czesc wiekszego ruskiego biznesu? Nie widzialam tego jak tu przychodzilam. Czuje sie jak w sytuacji bez wyjscia bo taka historia moze sie w kazdej chwili powtorzyc I wiem, ze maja to w dupie. Wysylam cv ale bez reakcji. Moja praca w wiekszosci polega na klikaniu, wprowadzaniu danych, generowaniu raportow, grzebaniu w excelu, telefony..

Sent from my moto g(7) optimo maxx(XT1955DL) using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...