Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, pelasia said:

Dom ma potencjal. Za taki domek u nas pewnie by zawołali 1.5M i pewnie by dostali 2M

Dokladnie. Slyszalas ze Denver jest teraz 5 najdrozszym miastem w USA, jezeli chodzi o domy? Przecietna cena moze byc milion w lecie... 
https://denverite.com/2022/04/13/denvers-average-house-price-may-hit-1-million-by-memorial-day-says-a-colorado-realtors-group/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, katlia said:

Dokladnie. Slyszalas ze Denver jest teraz 5 najdrozszym miastem w USA, jezeli chodzi o domy? Przecietna cena moze byc milion w lecie... 
https://denverite.com/2022/04/13/denvers-average-house-price-may-hit-1-million-by-memorial-day-says-a-colorado-realtors-group/

 

Gdyby czlowiek mogl przewidziec przyszlosc... to bym wykupila wszystko co sie dało w 2006 roku hahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
2 minutes ago, Oski19 said:

Głupie pytanie :)

Pracuje w USA na wizie L1B. Na razie na 1-2 lata, ale z możliwością przedłużenia. Myślałem żeby w niedalekiej przyszłości sprowadzić jakoś moją dziewczynę z Polski. No i teraz pytanie, jest w ogóle taka możliwość  ?

dzięki 

Wszystkie drogi prowadza przez kosciol/urzad stanu cywilnego. O wize L2 mozecie sie starac prosto z kobierca.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jeszcze jedno pytanko w sprawie wizy L1B. Podobno moja firma może ubiegać się o Green card w moim imieniu od razu kiedy zacząłem pracować w USA z tym, że proces trwa bardzo długo. Czy już się ktoś spotkał z takim czymś ? 

Obecnie mam wizę L1B na 1 rok, ale będzie przedłużana co roku - dopóki będę nadal pracować. 

Myślałem, że można ubiegać się o Green card dopiero po 5 latach, ale teraz się dowiedziałem, że wiza L1B jest przedłużana tylko na 5 lat a później muszę opuścić kraj. 

dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Oski19 said:

Jeszcze jedno pytanko w sprawie wizy L1B. Podobno moja firma może ubiegać się o Green card w moim imieniu od razu kiedy zacząłem pracować w USA z tym, że proces trwa bardzo długo. Czy już się ktoś spotkał z takim czymś ? 

Obecnie mam wizę L1B na 1 rok, ale będzie przedłużana co roku - dopóki będę nadal pracować. 

Myślałem, że można ubiegać się o Green card dopiero po 5 latach, ale teraz się dowiedziałem, że wiza L1B jest przedłużana tylko na 5 lat a później muszę opuścić kraj. 

dzięki za odpowiedź. 

To tylko zależy od przepisów wewnętrznych firmy. Moje korpo wyrabia GC po 3 miesiącach jak jesteś na L1.

Wiele firm, jak chce pracownika zatrzymać to oferuje podczas pobytu na L1 próbę zmiany statusu na H1-B, ten praktycznie można odnawiać w nieskończoność przy złożonej petycji na zieloną kartę (i-140) ale dzisiaj przy wszystkich kategoriach "C" w biuletynie wizowym nie ma to większego sensu.

Poza tym ów "bardzo długi" proces wyrabiania zielonej karty nie jest aż tak długi - w pięciu latach się na luzie powinieneś zmieścić o ile nie jesteś obywatelem Indii, Chin, Meksyku i to niezależnie od kategorii. Generalanie dobrą stroną pandemii jest to że cały backlog zielonych kart pracowniczych praktycznie został przeprocesowany i dzisiaj wszystkie kategorie są "current". Czyli jak złożą petycję I-140 to można jednocześnie składać petycję o AOS i jesteś przez czas rozpatrywania petycji "w statusie". Podróżowanie staje się upierdliwe bo musisz wyrobić wpierw "Advanced Parole" aby wrócić w tym samym statusie. Ale wszystko jest możliwe.

Wiza L1 jest wizą nieimigracyjną  - po jej zakończeniu standardowo trzeba wracać do Polski. Ale jest wizą "dual intent" czyli nie bada się np. o więzi z krajem przed jej wydaniem

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Oski19 said:

Jeszcze jedno pytanko w sprawie wizy L1B. Podobno moja firma może ubiegać się o Green card w moim imieniu od razu kiedy zacząłem pracować w USA z tym, że proces trwa bardzo długo. Czy już się ktoś spotkał z takim czymś ? 

Obecnie mam wizę L1B na 1 rok, ale będzie przedłużana co roku - dopóki będę nadal pracować. 

Myślałem, że można ubiegać się o Green card dopiero po 5 latach, ale teraz się dowiedziałem, że wiza L1B jest przedłużana tylko na 5 lat a później muszę opuścić kraj. 

dzięki za odpowiedź. 

Jak juz inni napisali - nie ma zadnych limitow czasowych - jedno z drugim jest kompletnie nie zwiazane. Firma zamiast wyrabiac pracownicze wizy nieimigracyjne moze od razu kogos sciagnac na GC (moja tak robi dla niektorych wewnetrznych transferow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 29.10.2020 o 13:31, pelasia napisał:

Oj kochani, nie ma co się przekrzykiwac. Ja tam zawsze mówię, dupa w Polsce będzie dupa w USA. Jak sobie w PL poradzić nie potrafisz, to nie dasz rady za granicą.  I tyle w temacie. A reszta niech próbuje! 

swoją drogą co znaczy radzić sobie w Polsce według Ciebie ? pytam bez złośliwości jako osoba która planuje dostać się do wujka Sama a wiadomo mimo pewności siebie zawsze jakieś wątpliwości są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...