Skocz do zawartości

Przeprowadzka do USA - czy jest sens?


ajlo19

Rekomendowane odpowiedzi

To ze w US jest topowa sluzba zdrowia to taka historyjka opowiadana ludziom zeby uzasadnic te tysiace / miliony $ ktore na ta sluzbe zdrowia musza placic rownoczesnie opowiadajac historyjki jak doslownie wszedzie indziej jest totalna ch**nia (za przeproszeniem) i jak super-radykalne, skrajnie lewicowe pomysly w postani medicare for all to bedzie koniec swiata jaki znamy (oczywiscie ze bedzie - caly przemysl ubezpieczen - ktory nie jest darmowy - okaze sie niepotrzebny).

 

 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, kzielu said:

skrajnie lewicowe pomysly w postani medicare for all to bedzie koniec swiata jaki znamy

Syn, poniewaz studiuje i zarabia grosze, ma medicaid. Jest bardzo zadowolony. Niedawno kupil okulary - jego pierwsze. Caly koszt: $110. Badanie, testy, itp, i wiekszosc kosztow oprawki bylo pokryte przez medicaid.

Ja przeszlam na medicare w tym roku, nie mam jeszcze opinii, ale maz mial serio wypadek w zeszlym roku, 5 dni w szpitalu, operacja, potem miesiace rehab - i kosztowalo nas to w sumie kilkaset dolarow. Medicare nie jest super tania, ale w dostepnych cenach. Infrastruktura jest juz na miejscu. Tylko chciwosc i propaganda ogranicza ten system. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, katlia said:

To jest mit ze w US nie ma kolejek w sluzbie zdrowia. 

Moja znajoma musi miec wymiane biodra, bo ledwo chodzi, ma ubezpieczenie ale jej chirurg, ktory wymienil juz jedno(pare lat temu), nie jest pewien czy uda sie ja wcisnac na operacje w tym roku. Kolejka jest dluga :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SuperTraveller said:

System opieki zdrowotnej w Polsce w ostatnich latach zmienia się coraz bardziej na minus.

Osoba w rodzinie w PL cierpi teraz na nowotwór. Dostaje topową chemię, taką jaką dostawałaby gdziekolwiek na Zachodzie - oczywiście w ramach NFZ pokrywane z ubezpieczenia. Kontrolne badania obrazowania umawiane są z ok. miesięcznym opóźnieniem (pacjenci onkologiczni mają priorytet).

Prywatnie na TK albo rezonans kolejna potrafi być też kilkutygodniowa (miasto >500 tys., sam na rezonans prywatnie umawiałem się w kolejce pięciotygodniowej), co nie zmienia faktu że dla pacjentów nie-onkologicznych na NFZ jest dużo dłuższa. Koszt prywatnego rezonansu w PL jest około 10x mnieszy niż w USA, gdzie biurokracja i zyski prywaciarzy nakręcaja ceny.

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zielona karta onkologiczna" - czyli ostatni z projektów ... Tuska to jedyny w ostatnich 10ciu latach pozytyw w Polskiej służbie zdrowia. Niestety wiem to od ludzi, którzy ... już zmarli. Aczkolwiek pełen priorytet i natychmiastowy dostęp do usług medycznych dla chorych na Nowotwór to coś co w Polsce dobrze działa.

59 minutes ago, Tirowiec1312 said:

(...) zyski prywaciarzy nakręcaja ceny. (...)

W USA ceny usług są wysokie przez nieformalny kartel firm ubezpieczeniowych i dostawców usług medycznych - dopóki ktoś z jajami tego nie rozwali dopóty ceny bedą jakie są.

Aczkolwiek sformułowanie "zyski prywaciarzy" w znaczeniu negatywnym i pejoratywnym brzmi dla mnie  ... bolszewicko! Państwowe formy własności (pozbawione owych "zysków prywaciarzy") są patologiczne, korupcjogenne i prowadzą w długim okresie do jeszcze wyższych cen i do znacznie niższych jakości produktów i usług. Nacjonalizacja służby zdrowia zarówno w USA jak i w Polsce (czyli wyeliminowanie "zysków prywaciarzy") nie rozwiąże żadnych problemów. W kapitalistycznym kraju to "prywaciarze" powodują, że ludzie są bogaci i mają pracę. A to, że prywaciarze dają pracę tylko po to aby osiągnąć dla siebie jeszcze większe zyski jest naturalne (nikt nie jest instytucją charytatywną). Czyli to, że dostajesz $100k rocznej pensji po to tylko aby właściciel Twojej firmy mógł zainkasować dodatkowe $5M zysku rocznie to jest coś z czym musisz się pogodzić, albo wyemigrować do krajów gdzie "zysków prywaciarzy" nie doświadczysz (welcome to DPRK / Cuba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tirowiec1312

Nie jestem pewien co chcesz przez ten pojedynczy przypadek powiedzieć. Że jest coraz lepiej? No nie jest. Temat rzeka, ale w tej chwili mam na myśli konkretnie to - https://businessinsider.com.pl/gospodarka/nfz-jest-niewydolny-wiec-polacy-lecza-sie-prywatnie-padl-rekord/ggqlsff

Sprawa dla mnie tym bardziej irytująca z powodu tego, że sam czekam w kolejce na wizytę u specjalisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...