Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Zuza007 said:

Ale to chyba chodzi o wyrobienie paszportu w Polsce, a nie poza jej granicami.

 

O paszport tymczasowy można wystąpić w konsulacie, pytanie tylko ile to zajmie. Z reguły jest to b. szybki proces, nie wiem na ile COVID namieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuza007 napisał:

Ale to chyba chodzi o wyrobienie paszportu w Polsce, a nie poza jej granicami. A ja pisałam o kolejkach w Konsulatach/Ambasadzie w Stanach. 

"Chyba" nie. 
Polecam lekturę przepisów, w tym wypadku art 23 ust pkt 2 Ustawy o dokumentach paszportowych, przed podejmowaniem prób polemiki z bardziej doświadczonymi forumowiczami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Jackie said:

 

O paszport tymczasowy można wystąpić w konsulacie, pytanie tylko ile to zajmie. Z reguły jest to b. szybki proces, nie wiem na ile COVID namieszał.

Nie wiedziałam.

No namieszał - zgodnie z tym co mówił Konsul Generalny RP w NY - sam okres oczekiwania na wizytę w konsulacie to w tej chwili około 6 miesięcy. Priorytetowo są traktowane tylko te sprawy, gdzie interesant dostarczy dowody, ze musi do Polski dostać się pilnie (np pogrzeb). Wizyta ma Święta raczej jako powód nie wystarczy...

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Zuza007 said:

Wizyta ma Święta raczej jako powód nie wystarczy...

 

Też tak sądzę.

BTW w sprawach innych niż paszportowe nie jest tak źle. Dziś umówiłam się online na wizytę dotyczącą umiejscowienia aktu małżeństwa w Polsce i dostałam termin na 13 października.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Jackie said:

 

Też tak sądzę.

BTW w sprawach innych niż paszportowe nie jest tak źle. Dziś umówiłam się online na wizytę dotyczącą umiejscowienia aktu małżeństwa w Polsce i dostałam termin na 13 października.

Może to ma znaczenie gdzie? To był konsul w NYC. No chyba, ze w przeciągu tych kilku miesięcy sytuacja się aż tal zmieniła. Wtedy terminy były na połowę marca. Mogę poszukać tego wywiadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Zuza007 said:

Może to ma znaczenie gdzie? To był konsul w NYC. No chyba, ze w przeciągu tych kilku miesięcy sytuacja się aż tal zmieniła. Wtedy terminy były na połowę marca. Mogę poszukać tego wywiadu.

 

Sprawy paszportowe są z tego co wiem załatwiane osobno, więc pewnie masz rację.

EDIT: sprawdziłam na stronie ekonsulat, na spotkanie paszportowe w Chicago czeka sie obecnie b. długo, próbowałam się zarejestrować i wyskakuje mi "Brak terminów do dnia 2020-12-30."

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Jackie said:

 

Sprawy paszportowe są z tego co wiem załatwiane osobno, więc pewnie masz rację.

EDIT: sprawdziłam na stronie ekonsulat, na spotkanie paszportowe w Chicago czeka sie obecnie b. długo, próbowałam się zarejestrować i wyskakuje mi "Brak terminów do dnia 2020-12-30."

https://www.facebook.com/175428149194385/posts/4188783401192153/?extid=QSma9FjvRXU6uf3B&d=n
 

Znalazłam!
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/25/2020 at 12:52 AM, mcpear said:

Problem jest tylko taki, że jak poleci na przeterminowanym paszporcie LOTem to zapewne nie wyleci na paszporcie Amerykańskim z Polski - będzie musiał uprzednio polski paszport w Polsce wyrobić - nie jestem pewien na ile planuje lecieć i czy odwiedzenie biura paszportowego jest w jego planach

Tu sie zgadzam, teraz ponoc mozna starac sie o ekspresowe wyrobienie ale nie wiem ile w tym prawdy. Jutro ide po paszport dla corki, zobaczymy ile zajmie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...