Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, pelasia napisał:

Mam male pytanko, czy moze ktos polecic jakas fajna ksiazke ( mountain guide) o naszych tatrach. Mamy zamiar sie wybrac w tym roku i szukam jakies ksiazki informacyjnej i za zadne skarby znalesc nie moge. Moze jakis dobry tytul polecicie, anoz cos na amazonie znajde. Jak czytam w necie to mam wrazenie, ze sie bardziej zakrecam niz rozkrecam w temacie :wacko:

Podpytałam koleżankę, która zaawansowanie łazi po górach na różnych kontynentach. Ona poleca Józefa Nykę (książki po polsku). 

https://allegro.pl/oferta/tatry-polskie-jozef-nyka-wydanie-2018-wysylka-0zl-7155164045?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_turystyka_TOP_new_sport_turism&ev_adgr=Sport i turystyka&gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1hadsuC8dIaPkA_jlf-SdF2j8FCCTqJ9uLDctPZp6kSi9AIbvOseNuYRoCijMQAvD_BwE&fbclid=IwAR3WG6APhi65qgDM7wHUp7KsorAOEvXnRueg7W1JnpbouP7enF7LKIoV-Io

Jest jeszcze podobny przewodnik tego samego autora dla Tatr Słowackich.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, ilya_ said:

 

skończyło sie na codziennych odwiedzinach policji...[ powiedzial, ze ok miesiaca ]...pukanie do drzwi, radiowoz kolo domu...powiedzial, ze sasiedzi wzieli ich za patologicza rodzine....

zadnego wiezienia czy innej kary....

 

OMG :O z jednej strony dobrze że ktoś się zainteresował dzieckiem zostawionym samopas ale z drugiej - kurczę czy tu naprawdę nie ma prawdziwej patologii którą się powinna policja zająć? Że już nie wspomnę, że jestem w szoku w jakim kraju donosicieli żyję... non stop ktoś obok może coś na Ciebie zakapowac, masakra. Nie mówię o dzwonieniu że dziecko ktoś zostawił ale np jak ktoś szybciej autem jedzie to ludzie zaraz dzwonią po pały. Ogromna różnica kulturowa vs Polska gdzie kapusiami raczej się gardzi. A tu każdy chętnie psom doniesie, ech... Jakoś bardzo mi zle teraz, że ktoś mógł zakwestionować czy moje dzieci maja właściwa opiekę, kiedy codziennie się zarzynam żeby miały życie jak pączki w maśle :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co roku umieraja dzieci w USA ktore byly zostawione w samochodach i zmarly bo bylo za goraco. W 2018 az 53 dzieciaczkow tak zmarlo! :( Czesto rodzice - przewaznie ojcowie niestety - po prostu o nich zapominaja... maja podrzucic do daycare, wsiadaja do samochodu, dziecko spi, oni mysla o pracy... i kilka godzin potem zdaja sobe sparawe, czesto kiedy jest za pozno. Dlatego ludzie zglaszaja. Bo to sa wstrzasajace wypadki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, katlia said:

Wiesz, co roku umieraja dzieci w USA ktore byly zostawione w samochodach i zmarly bo bylo za goraco. W 2018 az 53 dzieciaczkow tak zmarlo! :( Czesto rodzice - przewaznie ojcowie niestety - po prostu o nich zapominaja

What???? :o ludzie na serio potrafią zapomnieć o dziecku własnym? Boże, myślałam że to urban legend, straszne :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MeganMarkle napisał:

jestem w szoku w jakim kraju donosicieli żyję... non stop ktoś obok może coś na Ciebie zakapowac, masakra. 

Troche przesadzasz... ja wychowalam dwojke dzieci i nigdy nikt niczego nie doniosl... nie wiem tez czy to sie kiedykolwiek zdarzylo jakims znajomym. Chyba nie bo bym o tym slyszala! Ale fakt, jest w USA troche podejscie "it takes a village" - wszyscy opiekujemy sie dziecmi i nasza community. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MeganMarkle napisał:

What???? :o ludzie na serio potrafią zapomnieć o dziecku własnym? Boże, myślałam że to urban legend, straszne :( 

Niestety tak... wygoogluj... wiesz, w wielu czesciach USA jest szalenie goraco w lecie... godzina w goracym samochodzie i skutki sa smiertelne... Czesto to jest tak ze rodzic ktory przewaznie nie zabiera dziecka do daycare w drodze do pracy zapomina o dziecku ktore spi w back seat... parkuje idzie do pracy i.... 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MeganMarkle napisał:

What???? :o ludzie na serio potrafią zapomnieć o dziecku własnym? Boże, myślałam że to urban legend, straszne :( 

Absolutnie nie Urban legend. Smutna rzeczywistość. Poza tym w tym kraju jest chyba niespotykany nigdzie indziej poziom child abuse, więc nie dziw się że ludzie są przeczuleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...