Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, MeganMarkle napisał:

What???? :o ludzie na serio potrafią zapomnieć o dziecku własnym? Boże, myślałam że to urban legend, straszne :( 

Chyba w ubiegłym roku w Rybniku był taki przypadek. Tata zamiast zostawić dziecko po drodze w przedszkolu przyjechał do pracy trzasnal drzwiami i... Resztę sobie wygoogluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kzielu napisał:

Poza tym w tym kraju jest chyba niespotykany nigdzie indziej poziom child abuse, więc nie dziw się że ludzie są przeczuleni.

 

Tu od b. dawna dzieci traktowane były jak święte krowy, jeden z tych przypadków gdy USA rzeczywiście było "progressive", przynajmniej oficjalnie bo nieoficjalnie to wiadomo że zawsze znajdą się psychopaci krzywdzący dzieci. W 1971 jako dwulatka wyszarpałam rękę z ręki Mamy i pobiegłam na ulicę. Mama złapała mnie i zdenerwowana dała klapsa w tyłek. Od razu ktoś zatrzymał auto, otworzył drzwi i zagroził zawołaniem policji. W Polsce w tym czasie spranie dziecka pasem za to rozbiło kubek z mlekiem to była normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Jackie said:

 jako dwulatka wyszarpałam rękę z ręki Mamy i pobiegłam na ulicę. Mama złapała mnie i zdenerwowana dała klapsa w tyłek. Od razu ktoś zatrzymał auto, otworzył drzwi i zagroził zawołaniem policji. 

Ja jak miałam 4 czy 5 lat to tez wyrwałam się mamie i wbiegłam na jezdnie prosto pod samochód - zatrzymał się z piskiem opon dosłownie centymetr od mojej twarzy. Do dziś pamietam kolor i markę tego auta :O mama była na mnie wściekła, zabrała mnie w pierwsze lepsze krzaki i sprała kijem :( Opowiadała mi potem, że w książce o wychowaniu dzieci wyczytała że należy tak zrobić żeby dziecku wryć w pamięć negatywne skojarzenie z niebezpieczną sytuacją, dzięki czemu nie będzie już tak robic. Podziałało bo długo potem się bałam wejść na ulice a lanie pamietam do dziś... Ale czasy się zmieniły na szczęście i dziś ludzie wiedza że bicie dzieci to nie jest metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, kzielu said:

nie dziw się że ludzie są przeczuleni.

Jak są tacy wszyscy czuli na krzywdę dzieci to dlaczego nikt nie reaguje jak rodzicie karmią swoje małe dzieci czipsami i colą albo frytkami z maka? Albo jak widza 4 czy 5 latka który wazy prawie 100kg? Dlaczego na takie coś nikt nie reaguje? Robią dziecku krzywdę na całe życie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MeganMarkle napisał:

OMG :O z jednej strony dobrze że ktoś się zainteresował dzieckiem zostawionym samopas ale z drugiej - kurczę czy tu naprawdę nie ma prawdziwej patologii którą się powinna policja zająć? Że już nie wspomnę, że jestem w szoku w jakim kraju donosicieli żyję... non stop ktoś obok może coś na Ciebie zakapowac, masakra. Nie mówię o dzwonieniu że dziecko ktoś zostawił ale np jak ktoś szybciej autem jedzie to ludzie zaraz dzwonią po pały. Ogromna różnica kulturowa vs Polska gdzie kapusiami raczej się gardzi. A tu każdy chętnie psom doniesie, ech... Jakoś bardzo mi zle teraz, że ktoś mógł zakwestionować czy moje dzieci maja właściwa opiekę, kiedy codziennie się zarzynam żeby miały życie jak pączki w maśle :( 

To, stety/niestety, jest duza roznica kulturowa z ktora zderzaja sie czesto Polacy.

Kraje anglosaskie i tak sa jeszcze pod tym wzgledem liberalne (znaczy "liberalne" w sensie europejskim, czyli - wolnosciowe). Poziom "obywatelskiego zaangazowania" jest na tyle znosny,  ze w czlowieku nie odzywa sie slowianska tesknota za podziemnym metodami AK radzenia sobie z donosicielstwem...bo nawet w tak "postepowym" stanie jak California po takim "incydencie" raczej nie bedziecie mieli follow up i wiekszych problemow. Ale np. Juz w Skandynawii, gdzie "Twoje" dziecko w praktyce nalezy do panstwa, to juz moglby byc prawdziwy problem, o czym zreszta czasem pisza media.

Prawdziwie wolni ludzie ponoc zyja tylko w Idaho :)... Na wlasnej ziemi, z bronia w rece, bez placenia podatkow federalnych... ale za to wsrod "religious nuts"... zatem jak to mowil klasyk - wszedzie sa "plusy dodatnie" i "plusy ujemne"... :) I jak to mowia, im bardziej w las, tym wiecej drzew, zatem zbiegiem czasu kazdy chcac nie chcac odnajdzie swoje miejsce w emocjonalnej wojnie kulturowej.

All the best!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MeganMarkle napisał:

Jak są tacy wszyscy czuli na krzywdę dzieci to dlaczego nikt nie reaguje jak rodzicie karmią swoje małe dzieci czipsami i colą albo frytkami z maka? Albo jak widza 4 czy 5 latka który wazy prawie 100kg? Dlaczego na takie coś nikt nie reaguje? Robią dziecku krzywdę na całe życie :( 

Bo to jest dieta glownie zwiazana z bieda. Zwracanie uwagi tu nic nie pomoze ale radykalne zmiany w spoleczenstwie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, katlia said:

Bo to jest dieta glownie zwiazana z bieda.

Ok, rozumiem, nie mówię ze maja kupować organiczne warzywa w whole foods. Ale można jeść mniej i pilnować wagi, to nic nie kosztuje... staram się nie oceniać bo wiem że nie jest łatwo i różne ludzie maja sytuacje, ale jak mnie sama policja oskarża o bycie złym rodzicem i zagląda mi do lodówki to się aż gotuję. I tak, jak napisał @rzecze1 - jakiś tam polski odruch niechęci przeciwko donosicielom się we mnie aktywuje .... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MeganMarkle napisał:

 Ale można jeść mniej i pilnować wagi, to nic nie kosztuje... 

No to zasugeruj jakiejs biednej Afro Amerykanskiej rodzinie - albo Latynoskiej (gdzie sa genetyczne predyspozycje do niskiego wzrostu i okraglej lini) i zobacz jak zaareguja :lol: 

PS Wiesz ze Michelle Obama wprowadzila przepisy dotyczace school lunch? Wiecej jarzyn, owocow, mniej processed food, itp. trumpek to oczywiscie obalil. Przerazisz sie jaki syf jest teraz rozdawany w szkolach na lunch i ze to jest absolutnie legalne. Syf ktorego zaden dorosly nie dotknie... ale dla dzieci jest zupelnie OK wedlug "naszego prezydenta". 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...