Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma obowiązku. Jest wiele firm (większość), które nie ubezpieczaja swoich pracowników. Nie i już. Pracuje już ósmy rok w tej samej firmie i do dziś nie mam pisemnej umowy. Za to firma płaci całe moje ubezpieczenie zdrowotne, ja nie dopłacam ani centa. Płatnego urlopu mam tyle ile potrzebuje, gdy lezalem po szpitalach a po operacjach dochodziłem do siebie w domu też miałem pełna wypłatę. Black Friday wolny, płatny. Od Wigilii do Nowego Roku, wolne, pełnopłatne, nie zaliczane do urlopu, fakt że wtedy jestem "on call" w razie czego, ale to zdarzyło się raz przez te lata.

Tak więc reasumując, dokument na papierze daje tylko podkładkę dla stron żeby nie dać za dużo i nie żądać za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, cee napisał:

Uscislijmy, musi jeśli zatrudnia na stałe a nie na kontrakt. Ale jednocześnie nie musi zatrudniać na stałe. Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć czy pracodawca ma obowiązek odprowadzać składki zdrowotne za pracownika zatrudnionego na umowę o pracę (nie kontrakt)? 

Furtka to właśnie kontrakt, gdzie nic nie musi. 

Nie chce mi się szturchac w tableta bo jeszcze leżę w łóżku ale widzę że nie czaisz w ogole tutejszych stosunków w relacji pracodawca-pracownik. Google, inne Facebooki czy Intele o których czytałeś w gazetach zatrudniają tylko garstke ludzi. Ameryka jest duża, wielka, inni ludzie też gdzieś muszą pracowac.

Ilu ludzi w Polsce pracuje w dwóch czy trzech pracach? No jak to, grilla trza zrobić, kto by tyle pracowal!? Też nie wiedziałem jak tu ludzie tyrają dopóty, dopóki tu nie zamieszkalem.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze z wiadomości z fejsa googla czy gazety podwórko wej. Piszę z informacji które uzyskałem od jednego z przedsiębiorców amerykańskich. Czy jesteś zatrudniony full-time? Sam napisałeś że nie masz umowy pisemnej żadnej, także nie wiesz jakie podatki płaci za ciebie pracodawca, mam rację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cee napisał:

Nie pisze z wiadomości z fejsa googla czy gazety podwórko wej. Piszę z informacji które uzyskałem od jednego z przedsiębiorców amerykańskich. Czy jesteś zatrudniony full-time? Sam napisałeś że nie masz umowy pisemnej żadnej, także nie wiesz jakie podatki płaci za ciebie pracodawca, mam rację? 

Gdyby nie płacił za mnie podatków już by siedział w pierdlu. Nadal nic nie czaisz, tu w tej dziedzinie jest wolny rynek, czy raczej wolnoamerykanka. Warunki pracy nie są określone przez prawo tylko przez umowę z pracodawcą a że w dzisiejszych czasach to pracodawca ustala kryteria to cóż. Trzeba być kimś naprawdę dobrym żeby dyktowac warunki pracodawcy, kimś takim jak ja, na przykład.:P Tyle że ja nie dyktuje, to mój boss wie ile jestem wart i za to płaci.:D

Tak, pracuje na pełen etat, codziennie od 8am do 4pm.

Pora wstawac, wolna sobota, pora się brać za robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć czy pracodawca ma obowiązek odprowadzać składki zdrowotne za pracownika zatrudnionego na umowę o pracę (nie kontrakt)?"

 

Nie ma obowiazku oferowania w ogole ubezpieczenia jezeli firma zatrudnia mniej niz 50 osob. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak mówicie to ok. Nie omieszkam zapytać jeszcze dalej. Jeśli coś nowego się dowiem to będziemy kontynuować dyskusję. 

Po za tym Andy ja nie napisałem że nie płaci tylko że nie wiesz ile. Czcić czaje ale z natury jestem podejrzliwy. 

 

 

Edytowane przez cee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, katlia napisał:

Smieszy mnie ze nazywaja Bernie'go socjalista... 40 lat temu nawet w USA bylby uwazany jako lewicowego demokrate. 

Niektore pomysly - o ile dobrze pamietam - to mial zywcem wyjete z socjalizmu. Problem w tym ze on jest czystym teoretykiem i powinien troche pozyc w socjalizmie zeby sie przekonac czy to do dziala, zamiast opowiadac pierdoly w czasie kampanii (chociaz wszyscy opowiadaja to czemu on mialby nie).  Podkreslam - _niektore_.  W kilku miejscach to sie mylil _centralnie_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, katlia napisał:

socjalista

Z tego co pamiętam on sam publicznie określał się jako socjalista, więc z jego punktu widzenia (podobnież z punktu widzenia amerykanów, którzy utoższamiają się z głoszonymi przez niego hasłami, vide powyższy sondaż nie gdzie indziej jak w FoxNews!) nie jest to odbierane jako obraźliwe. Jednym z okrutnych chichotów historii jest to, że ci własnie wyborcy zagłosowaliby na Sandersa gdyby został on oficjalnym kandydatem DNC, a tak zagłosowali na pomarańczowego, który doprowadzi ich na skraj nędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...