Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Patipitts napisał:

A jesli chodzi o opłaty szpitalne to co sie tu odjaniepawla to cyrk, u znajomej w pracy dziewczyna zasłabła, cos tam chyba z sercem, pogotowie ja zabrało do większego miasta pol godziny w jedna strone. Po jakimś czasie dostała rachunek, juz tam pal licho opłatę za dzien w emergency room, ale policzyli jej 1200$ za... paliwo do karetki. Zastanawiam sie co to było za paliwo :D

Przed paru dniami potknąłem się o to na twitterze, więc mam świeżo w głowie a propos:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz wszystko jasne. Z informacji których mi udzielono wynikało że pracodawca opłaca składki zdrowotne, tak to nazwijmy, przy zatrudnieniu full-time. Pomijając deductible. 

Po dopytaniu jak to jest dokładnie, dostałem potwierdzenie że może zaproponować ale nie musi. Oczywiście mówimy o małych firmach lokalnych a nie korpo. 

Aczkolwiek dodano iż nie wiadomo co to teraz się w głowach rządu tworzy i jak się to zmieni ;)

To że ceny za usługi medyczne w Stanach są kosmiczne, w porównaniu z polską np, to już inny temat. Brata ekonomia miał przeswietlenie palca i szynę założoną za którą przyszedł rachunek $1450. Także to reż kminie. 

 

Edytowane przez cee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, motorolnik napisał:

Przed paru dniami potknąłem się o to na twitterze, więc mam świeżo w głowie a propos: [cut]

Możesz sobie nawet sto bransoletek założyć, ja oraz 99.9% innych osób i tak zawoła karetkę. Nie do osoby postronnej należy ocena czy konieczna/niekonieczna jest fachowa pomoc, a osoba chora, nawet jeśli ma epilepsję, może mieć drgawki z całkiem innego powodu niż "zwykła" padaczka.

Karetka to nie jest taksówka. EMTs są fachowcami w pierwszej pomocy. Karetka jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt i leki które raz na jakiś czas trzeba wymienić, a to kosztuje. Nie twierdzę że ceny za karetkę nie są  z doopy wzięte bo są. Ale twierdzić że powinniśmy płacić 20 dolarów za karetkę jest śmieszne. Żeby nie było, motorolnik, ta część o kosztach nie jest do ciebie tylko tak ogólnie sobie piszę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andyopole napisał:

Bardzo tanio! Mnie przewiozla karetka z jednego szpitala do drugiego,  bez żadnych działań, jak taksówką tyle ze na leżąco, 6 mil, $1300.

Andy, tamta karetka była drozsza, tylko nie pamietam ile ja podliczyli juz, wiem tylko ze było wyszczególnione paliwo-1200$, samo paliwo podkreślam. Ja mam nadzieje ze nigdy mi nie bedzie żadna karetka potrzebna, ani szpital ani nic innego. Robię sobie teraz w Polsce wszystkie możliwe badania, moj doktor juz został poinformowany ze musze przejść generalny przegląd zebym sie nie posypała. Chociaż wiadomo, wypadki tez chodzą po ludziach. Jak opowiadam wśród znajomych w USA jak to w Polsce mamy za darmo służbę zdrowia, ile place dentyście i za leki to tak wzdychają i marzą zeby tam pojechać jakby to jakis raj na ziemi był :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Patipitts napisał:

A jesli chodzi o opłaty szpitalne to co sie tu odjaniepawla to cyrk, u znajomej w pracy dziewczyna zasłabła, cos tam chyba z sercem, pogotowie ja zabrało do większego miasta pol godziny w jedna strone. Po jakimś czasie dostała rachunek, juz tam pal licho opłatę za dzien w emergency room, ale policzyli jej 1200$ za... paliwo do karetki. Zastanawiam sie co to było za paliwo :D

1200 usd to jest super tanio. Znajomemu za zobaczenie palca, zalozenie opatrunku policzono 3000 usd. On wciaz jest szczesliwy, ze to tanio.

Btw dzis widzialem jak pod jakims chlopaczkiem zalamal sie lód w central parku [chcial sobie zrobic zdjecie czy ktos mu robil].. przyjechaly 4 zastepy strazy, 2 karetki, troche policji...Uratowano chlopaka...

Ciekawe jak mu to policza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Patipitts napisał:

Andy, tamta karetka była drozsza, tylko nie pamietam ile ja podliczyli juz, wiem tylko ze było wyszczególnione paliwo-1200$, samo paliwo podkreślam. Ja mam nadzieje ze nigdy mi nie bedzie żadna karetka potrzebna, ani szpital ani nic innego. Robię sobie teraz w Polsce wszystkie możliwe badania, moj doktor juz został poinformowany ze musze przejść generalny przegląd zebym sie nie posypała. Chociaż wiadomo, wypadki tez chodzą po ludziach. Jak opowiadam wśród znajomych w USA jak to w Polsce mamy za darmo służbę zdrowia, ile place dentyście i za leki to tak wzdychają i marzą zeby tam pojechać jakby to jakis raj na ziemi był :D 

Naprawde wierzysz, ze polska sluzba zdrowia jest "...za darmo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pepeaz napisał:

Naprawde wierzysz, ze polska sluzba zdrowia jest "...za darmo"

No wiadomo o co chodzi, nie wysyłają ci rachunków do domu, istnieje publiczna służba zdrowia. Jak jesteś chory idziesz do lekarza, choc tam swoje odstoisz to cień przyjmie nawet jak nie masz grosza. Nawet porównując ceny za prywatne leczenie w Polsce a tam to dla nich jest jak za darmo. Ja prywatnie jestem całym sercem za prywatyzacją, wiem jak działa system podatkowy w Polsce, z tym za darmo to użyłam po prostu skrótu myślowego. Tylko prywatyzacja tez powinna miec jakies ręce i nogi, trzeba by było zrobic to z głowa, ale jeszcze sie taki nie znalazł co by wymyślił idealny system gospodarczy państwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Patipitts napisał:

ale jeszcze sie taki nie znalazł co by wymyślił idealny system gospodarczy państwa

Było paru takich teoretyków, w tym Milton Friedman, którzy przeprowadzali eksperymenty w różnych miejscach świata. O tym ile tych miejsc było, jak to się skończyło i ile milionów ludzi straciło życie można przeczytać w książce Naomi Klein "The Shock Doctrine. The Rise of Disaster Capitalism". Jest tam też wątek polski - mało popularne fakty, między innymi to od czego zaczął się kryzys w Polsce w latach 70 (który kraj podniósł stopy procentowe na swojej walucie żeby dać w kość pewnemu krajowi w Afryce, a przy okazji oberwało się też nam).
Wracając do Friedmana et consertes - żaden z eksperymentów nie zakończył się sukcesem, co nie przeszkadza kolejnym rzeszom zwolenników głosić jego teorie i namawiać do ponawiania prób - "a nóż tym razem się uda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...