Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, cee napisał:

Ja to wszystko rozumiem. Zapomniałem o deductible, ale zasada ubezpieczenia podstawowego i kosztów z tym związanych jest dokładnie taka sama jak w pl. Od tego zaczęła się cała dyskusja. Z tą różnicą jedynie ze w Polsce jest ten pierwszy kontakt też za darmo. Nie ma tego progu. 

Tak czy nie? 

 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie dociera do Ciebie ze tu nie ma ubezpieczenia "postawowego", "publicznego" czy jak tam kto zwal. Ludzie cale zycie pracuja i bywa ze nigdy nie mieli ubezpieczenia bo albo nie oferowal pracodawca albo tak jak u mnie, mamy jednego takiego ze nie chce, to jego swiadomy wybor, ma wiecej kasy na piwo i frytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cee, dlatego to sie benefitami nazywa. Ludzie wybieraja prace czasem z nizszymi zarobakami, ale lepszymi benefitami. To tak jak kupon na silownie czy abonament do przychodni Przypuszczam, ze firma ma jakies podatkowe benefity z uwagi na pokrywanie czesci skladki. Oczywiscie, zeby pracodawca byl konkurencyjny na rynku pracy, musi cos oferowac, jesli konkurencja oferuje. Nie wyobrazam sobie, zeby w mojej branzy, na moim stanowisku nie miec doplaty do ubezpieczenia i dobrego % do emerytury. Moj dodatkowo oferuje ubezpieczenie na zycie i pomoc prawna (cos jak legal zoom). Amerykanski system benefitow w detalach do najprostszych nie nalezy. Sam mam trzy konta emerytalne, bo z jakiegos powodu pozwala mi to zmaksymalizowac "free money" od pracodawcy. Lubie myslec, ze umre za biurkiem i nie bede sie musial zajmowac rozklimianiem tematu emerytur. :>

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o opłaty szpitalne to co sie tu odjaniepawla to cyrk, u znajomej w pracy dziewczyna zasłabła, cos tam chyba z sercem, pogotowie ja zabrało do większego miasta pol godziny w jedna strone. Po jakimś czasie dostała rachunek, juz tam pal licho opłatę za dzien w emergency room, ale policzyli jej 1200$ za... paliwo do karetki. Zastanawiam sie co to było za paliwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Patipitts napisał:

A jesli chodzi o opłaty szpitalne to co sie tu odjaniepawla to cyrk, u znajomej w pracy dziewczyna zasłabła, cos tam chyba z sercem, pogotowie ja zabrało do większego miasta pol godziny w jedna strone. Po jakimś czasie dostała rachunek, juz tam pal licho opłatę za dzien w emergency room, ale policzyli jej 1200$ za... paliwo do karetki. Zastanawiam sie co to było za paliwo :D

Jezeli pracuje legalnie to nie powinna sie martwic, za wszystko powinien zaplacic pracodwaca, a wlasciwie (worker compensation)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego to juz szczegółów nie znam, wiem ze praca to w zwykłym sklepie była, takim koło stacji benzynowej, ale jak one były tam zatrudniane i na jakiej zasadzie to pojęcia nie mam. Chodziło mi tylko i wyłącznie o abstrakcje sytuacji z cennikiem, a zdarzenie miało miejsce jeszcze bodajże w tym roku.

Edytowane przez Patipitts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patipitts napisał:

A jesli chodzi o opłaty szpitalne to co sie tu odjaniepawla to cyrk, u znajomej w pracy dziewczyna zasłabła, cos tam chyba z sercem, pogotowie ja zabrało do większego miasta pol godziny w jedna strone. Po jakimś czasie dostała rachunek, juz tam pal licho opłatę za dzien w emergency room, ale policzyli jej 1200$ za... paliwo do karetki. Zastanawiam sie co to było za paliwo :D

Bardzo tanio! Mnie przewiozla karetka z jednego szpitala do drugiego,  bez żadnych działań, jak taksówką tyle ze na leżąco, 6 mil, $1300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...