Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.11.2019 o 18:50, 3qxmonika napisał:

(...)...no cóż pozostaje powiedzieć, że my mamy pecha, że się o tą wizę w ogóle staraliśmy.

Dokładnie tak jest.

ESTĘ, co jak na razie potwierdzają wszystkie dotychczasowe przypadki, dostają praktycznie "z automatu" osoby które są niekarane, nie mają wcześniejszych odmownych aplikacji o wizy i nie mają przesiedzeń czy innych powazniejszych grzechów które by zwróciły uwagę amerykańskiej biurokracji. 

Bez wątpienia czesc ludzi (którzy gdyby w przeszłości o wizę aplikowali, by jej nie dostali) zostanie w USA po wjezdzie na ESTA (w wielu przypadkach ten procent jest duzo większy niz przesiedzenia krajów "wizowych"). I owszem, czesc uczciwych ludzi, którzy dostali wcześniej odmowę, nie dostanie ESTY, i bardzo mozliwe, ze nie dostanie tez w przyszłości wizy.... ale te przypadki to jest tak zwane w amerykańskiej wojskowości - "collateral damage"... Pierwsza kategoria szodliwa dla systemu, druga - niesprawiedliwa i często przygnębiająca dla ludzi na osobistym poziomie... Przypadki te nie zmieniają jednak faktu, ze system działał, i będzie działał dosc dobrze, a jego cele będą osiągniete najmniejszym kosztem.

Sam mam tutaj polską znajomą, która w zeszłym roku aplikowała o wizę na hen party do Vegas. Samozatrudniona, z krótkim okresem pobytu w UK, i jeszcze do tego szła do konsulatu w Londynie...  Jak jej zwróciłem na to uwagę, to popatrzyła na mnie jak na kosmitę... no bo - "Dlaczego mieliby mi nie dac?". Jadąc stricte turystycznie, wrecz na weekend, do całej sprawy podeszła jak do aplikacji o... nie wiem... wizę turystyczną do Turcji...  No i wizy nie dostała. Gdyby jej przyjaciółka poczekała z zamązpójściem rok czasu, z ESTĄ nie byloby dziś problemów... A tak, no w papierach ma juz narobione...

Ale, o ile wtedy była dobrze wkurzona, tak dziś się tym nie przejmuje.  Bo z turystycznego punktu widzenia (a o prawdziwych turystach ciągle i dalej mowa), to USA ma trochę do zaoferowania, ale z drugiej strony - tez nie przesadzajmy. Trochę parków narodowych, duze sosny w Yosemite czy jakiś inny Kanion... czy naprawdę warto się tym przejmowac mając na ręku cały piękny świat gdzie dostęp łatwiejszy i dziesięciokrotnie taniej? Dla turysty to nie powinien byc zaden problem, po prostu trzeba jechac gdzie indziej, a osobiście myślę, ze jak i pięczątek się w paszporcie nazbiera, to i z amerykańską wizą będzie łatwiej. Jesli w ogóle na tym przyszłym etapie do USA będzie jeszcze kogoś ciągnąc.

Bo osobiście to mi się wydaje, ze w duzej mierze polski pociąg do Ameryki do wynik naszego kulturowego wychowania (historia, opowieści dziadków, rodziny, znajomych, filmy i kultura), i "ludzkiej natury" - tego, ze im trudniej się gdzieś dostac, tym bardziej nas tam ciągnie :)

 

Edytowane przez rzecze1
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewna kancelaria imigracyjna na fb poinformowała, że zaczęły zgłaszać się do niej osoby, które nie dostały autoryzacji ESTA. W tym osoba, co 7 lat temu nie dostała wizy do usa. Tak więc system faktycznie jest dość szczelny. Ciekawi mnie teraz fakt, ile osób po zatwierdzeniu autoryzacji zostanie zawróconych na przejściu granicznym. Ale na to chyba będziemy musieli jeszcze poczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dudus86 napisał:

Pewna kancelaria imigracyjna na fb poinformowała, że zaczęły zgłaszać się do niej osoby, które nie dostały autoryzacji ESTA. W tym osoba, co 7 lat temu nie dostała wizy do usa. Tak więc system faktycznie jest dość szczelny. Ciekawi mnie teraz fakt, ile osób po zatwierdzeniu autoryzacji zostanie zawróconych na przejściu granicznym. Ale na to chyba będziemy musieli jeszcze poczekać :D

Zwłaszcza takich, którzy jak to @rzecze1 (chyba) mówił że "zapomnieli" wpisać że tam kiedyś dostali np odmowę wizy.  ;)

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, privacy-terms napisał:

Smieszne jest jak tacy starzy imigranci jak wy sa zazdrosni i niemili do wszystkich innych potencjalnych imigrantow. Strach ze zabiora wam wasze zarobione $? :D

Wracac do tych waszych wyludnionych wsi w polsce C

w jakmi sensie "innych potencjalnych imigrantow" ? Dolary ? Te ochlapy co tam na tej turytycznej zarobisz na remontach ? 

Edytowane przez ilya_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, privacy-terms napisał:

Smieszne jest jak tacy starzy imigranci jak wy sa zazdrosni i niemili do wszystkich innych potencjalnych imigrantow. Strach ze zabiora wam wasze zarobione $? :D

Wracac do tych waszych wyludnionych wsi w polsce C

Żaden nielegalny imigrant nie jest w stanie odebrać pracy ani mnie ani nikomu innemu. Piszesz głupoty i każdym postem zarabiasz na ban. 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rzecze1 napisał:

Jesli w ogóle na tym przyszłym etapie do USA będzie jeszcze kogoś ciągnąc.

Bo osobiście to mi się wydaje, ze w duzej mierze polski pociąg do Ameryki do wynik naszego kulturowego wychowania (historia, opowieści dziadków, rodziny, znajomych, filmy i kultura), i "ludzkiej natury" - tego, ze im trudniej się gdzieś dostac, tym bardziej nas tam ciągnie :)

Amen. A w ogole i turystyka i przyjazdy studentow miedzynarodowich do USA -- obie sa down. Trump slump, jak sie tu mowi... 

  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, privacy-terms napisał:

Smieszne jest jak tacy starzy imigranci jak wy sa zazdrosni i niemili do wszystkich innych potencjalnych imigrantow. Strach ze zabiora wam wasze zarobione $? :D

Wracac do tych waszych wyludnionych wsi w polsce C

Pomyliles tematy. Na system imigracyjny narzekamy w innych czesciach forum, ten watek jest o krotkich wyjazdach turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...