Skocz do zawartości

Komu zalezy na zniesieniu wiz ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia August 8, 2017 o 16:10, BBerry napisał:

Ja jestem ciekawa jakby zniesli promesy wizowe dla polakow, to jak wiele wiecej by bylo zawrocen z granicy do Polski...

Nie sadzę ze byłoby to zdecydowanie wiecej niż jest obecnie.

 

Dnia August 8, 2017 o 22:48, BBerry napisał:

Generalnie mysle ze Polska nie jest gotowa na taki bezwizowy ruch, a szkoda. Bo jak bedzie duzo przesiedzen wiz, to wtedy znowu skonczy sie loteria zielonej karty dla Polakow.

Tu bym sie nie zgodził. Skoro wizy dla Polaków zniosły Australia i Kanada, to można by zapytać: a dlaczego nie USA? To już nie te czasy 

by jechać na kilka lat do Hameryki na zarobek. W EU można zarobić wiecej, będąc wpełni legalnie i mając benefity o których wielu Amerykanów może tylko pomarzyć. A i do PL blisko. Nie chce mi sie wierzyć ze komuś sie chce tu jechać gary szorować, bo bez papierów obecnie na lepszą prace w US nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RobertNYc napisał:

Nie sadzę ze byłoby to zdecydowanie wiecej niż jest obecnie.

 

Tu bym sie nie zgodził. Skoro wizy dla Polaków zniosły Australia i Kanada, to można by zapytać: a dlaczego nie USA? To już nie te czasy 

by jechać na kilka lat do Hameryki na zarobek. W EU można zarobić wiecej, będąc wpełni legalnie i mając benefity o których wielu Amerykanów może tylko pomarzyć. A i do PL blisko. Nie chce mi sie wierzyć ze komuś sie chce tu jechać gary szorować, bo bez papierów obecnie na lepszą prace w US nie ma co liczyć.

Bylo by wiecej, poniewaz ludzie sa niedoinformowani i myślą, ze jak zniosą wizy to mozna sie pakować i przeprowadzać  za ocean. Na granicy jak cegła w łeb, gdyby sie dowiedzieli, ze wcale tak nie jest. Ci co dostali odmowę w przeszłości, tez by sie szykowali na zakup biletów.

 

Prawie kazdego tygodnia na forum pojawiają sie osoby, które chca jechać do USA na turystycznej i pytają sie jak zdobyć prace, prawo jazdy itp będąc nielegalnie . Nie chce sie wierzyć, ale jednak tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pelasia napisał:

Bylo by wiecej, poniewaz ludzie sa niedoinformowani i myślą, ze jak zniosą wizy to mozna sie pakować i przeprowadzać  za ocean. Na granicy jak cegła w łeb, gdyby sie dowiedzieli, ze wcale tak nie jest. Ci co dostali odmowę w przeszłości, tez by sie szykowali na zakup biletów.

 

jeszcze u niektorych ludzi z lomzynskiego, bialostockiego, rzeszowskiego panuje mit ameryki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, quarterback87 napisał:

Słyszałeś ten o tym, jak Andyopole wybrał się do Stanów? Bo mu naopowiadano że tam pieniądze leżą na ulicy. Wyszedł z lotniska, idzie chodnikiem i widzi dolca na tym chodniku. I już się schyla po niego, ale w ostatniej chwili się prostuje mówiąc, pier&#*ę, nie będę pracy w pierwszy dzień zaczynał.

Powiedzmy że nie znałem tego dowcipu że mna w roli głównej. Rekompensata złożona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎08 o 22:10, BBerry napisał:

Ja jestem ciekawa jakby zniesli promesy wizowe dla polakow, to jak wiele wiecej by bylo zawrocen z granicy do Polski...

poczytaj co się działo na granicy z Kanada i o co ludzie pytali po 8 marca 2008.. Czy mogę pracować po zniesieniu wiz.. Teraz to jest trochę inaczej a zaraz po zniesieniu wiz,przesłuchania dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RobertNYc napisał:

Nie sadzę ze byłoby to zdecydowanie wiecej niż jest obecnie.

 

Tu bym sie nie zgodził. Skoro wizy dla Polaków zniosły Australia i Kanada, to można by zapytać: a dlaczego nie USA? To już nie te czasy 

by jechać na kilka lat do Hameryki na zarobek. W EU można zarobić wiecej, będąc wpełni legalnie i mając benefity o których wielu Amerykanów może tylko pomarzyć. A i do PL blisko. Nie chce mi sie wierzyć ze komuś sie chce tu jechać gary szorować, bo bez papierów obecnie na lepszą prace w US nie ma co liczyć.

Nie te czasy? A łóżka w norach w Chicago i NYC nadal nie stygną... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RobertNYc napisał:

Tu bym sie nie zgodził. Skoro wizy dla Polaków zniosły Australia i Kanada, to można by zapytać: a dlaczego nie USA? 

Najprosciej odpowiedziec mozna tak - bo USA od lat olewaja grozby Unii Europejskiej... Inni sie ugieli.

Zreszta, do Australii "wizy" obowiazuja, takze dla Amerykanow, sa tylko duzo latwiejsze do zdobycia dla ludzi ktorym nigdzie jeszcze nigdy nie odmowili (electronic label free visa do zrobienia za darmo online).

Podobnie z Kanada, ktora po pierwszym krótkim okresie prawdziwego podrozowania bez wiz takze wprowadzila elektroniczna autoryzacje.

I tu jest cos o czym ludzie w ogole nie pamietaja - wczesniejsze odmowy wizy/wjazdu do USA oznaczaja koniecznosc aplikowania osobiscie nawet gdy system sie zmieni i wizy wreszcie "zniosa"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...