Skocz do zawartości

Drogie życie w USA


Invictus95

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
49 minut temu, MeganMarkle napisał:

Dokładnie tak! Mi akurat się udało znaleźć fajne domowe przedszkole za 1300$ na mc ale już za Day care dla małego będziemy musieli zapłacić 550$ na tydzień :/ 

Megan, czy możesz wyjaśnić taką kwestię. Do jakiego wieku dziecko musimy zostawiać pod opieką opiekuna. Chodzi mi o przepisy prawa. Czy jeżeli dziecko wróci ze szkoły samo a w domu rodziców nie ma aż  do wieczora to będzie problem prawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pawex1972 napisał:

Megan, czy możesz wyjaśnić taką kwestię. Do jakiego wieku dziecko musimy zostawiać pod opieką opiekuna. Chodzi mi o przepisy prawa. Czy jeżeli dziecko wróci ze szkoły samo a w domu rodziców nie ma aż  do wieczora to będzie problem prawny?

Pozwolę sobie odpowiedzieć - zależy od stanu i przepisy są raczej płynne:

https://www.workingmother.com/when-can-you-leave-your-kids-home-alone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, andyopole napisał:

North Dacota?

@andyopole po dwoch miesiacach zycia w ND podejrzewam, ze jest drozej niz w IA. Zaczynajac od jajek (12szt - IA: $0.79, ND: $1.09), poprzez maslo ($2.5 w Iowa byl standard, a w ND okolo $3.5), mleko (IA: $2.50/gal, ND $3.50/gal). Paliwo tyle samo, ubezpieczenia auta tyle samo, rejestracja auta o wiele taniej w ND. Wynajmujemy w ND i koszt jest $1,050 w nowym budynku (3bd+2ba+double stall garage). Prad tanszy wyglada byc w ND, ale to chyba dlatego ze tu w kolo sie wegiel kopie i elektrownie sa w zasiegu horyzontu (35mil;). Zarobki srednio raczej lepsze w ND, niz w IA. Szkola drozsza w ND (7,500 vs 2,500).
W Iowa wdawalo nam sie byc pusto, ale w ND jest juz masakrycznie pusto. Mosty przez Missouri sa oddalone od siebie o 100 mil (przjezdzasz albo w Bismarck, albo w Mobridge, SD - na polnoc troche lepiej, zaledwie 50 mil do Washburn). O Native nie chce sie jeszcze wypowiadac, narazie koledzy z biura mnie uswiadamiaja, i ogolna opinia jest taka jak moja o czarnych ('- Co dostanie Indianin w tym roku pod choinke?' '- Moj rowerek').

Nie umiem ocenic jeszcze ile trzeba na zycie w ND, ale sadze, ze single bedzie mogl odlozyc przy 60k, a 2+2 przy okolo 90k (brutto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pawex1972 napisał:

Czy jeżeli dziecko wróci ze szkoły samo a w domu rodziców nie ma aż  do wieczora to będzie problem prawny?

Tu gdzie ja mieszkam, taki problem wlasciwie sie konczy w wieku 5 lat, bo w wielu szkolach jest "swietlica" do 18ej. Platna, oczywiscie, ale raczej dostepne ceny w rejonach $500 na miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marwin napisał:

@Pawex1972 zalezy od stanu, tutaj masz summary:

http://www.freerangekids.com/laws/

Widzę,  że w większości stanów nie ma podanego wieku dziecka od którego samo może już zostać w domu. Ufff , to dobra wiadomość która równa się dużym oszczędnościom .  Co innego jeżeli chodzi o pozostawienie w samochodzie lub sprowadzanie na dziecko jakiegoś zagrożenia. W tej kwestii przepisy są mądrze surowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawex1972 napisał:

Widzę,  że w większości stanów nie ma podanego wieku dziecka od którego samo może już zostać w domu. Ufff , to dobra wiadomość która równa się dużym oszczędnościom .  Co innego jeżeli chodzi o pozostawienie w samochodzie lub sprowadzanie na dziecko jakiegoś zagrożenia. W tej kwestii przepisy są mądrze surowe. 

To ze nie ma podanego wieku nie znaczy ze nie moze z tym byc problemem dla was, zwlaszcza jezeli sasiad lub apartment manager to zakewstionuje. Na wschodnim wybrzezu wladze zatrzymaly dzieci ktorym rodzice "pozwalali"  samym isc do pobliskiego parku... dzieci byly w wieku 6 i 10 lat... 
https://www.cnn.com/2015/04/13/living/feat-maryland-free-range-parenting-family-under-investigation-again/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Pawex1972 said:

Megan, czy możesz wyjaśnić taką kwestię. Do jakiego wieku dziecko musimy zostawiać pod opieką opiekuna. Chodzi mi o przepisy prawa. Czy jeżeli dziecko wróci ze szkoły samo a w domu rodziców nie ma aż  do wieczora to będzie problem prawny?

Nie mam zielonego pojęcia szczerze mówiąc, szukałaby informacji w necie. 

Moje na razie małe wiec się zastanowię jak podrosną. W PL z tego co pamiętam poniżej 12 lat musi ktoś być zawsze z dzieckiem w domu, ale nie wiem jak w usa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...