Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Policja? Chyba nie. CBP ma swoje punkty ("bramki") w Kalifonii na południu i widziałem takie same w Arizonie jak się Interstate 8 wyjeżdża z Yumy w kierunku na Phoenix. CBP ma prawo kontrolować wizę i papiery imigracyjne do 100 mil od przejścia granicznego, co czasami bywa interpretowane że również to obejmuje 100 mil od międzynarodowego portu lotniczego. Policja w USA nawet przy kontroli drogowej ma chyba zakaz obecnie sprawdzania imigracyjnych papierów. CA wydaje specjalny typ prawa jazdy AB 60 (https://www.dmv.ca.gov/portal/driver-licenses-identification-cards/assembly-bill-ab-60-driver-licenses/) dla tych co nie moga wykazać, że przebywają legalnie na terenie USA. Policja stanowa jak zobaczy przy kontroli, że gość ma takie prawo jazdy to wie z 99% pewnością, że przed nimi jest nielegalny imigrant i zgodnie z prawem stanowym nie może podjąć żadnych kroków weryfikujących prawo do legalnego pobytu na terenie USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, andyopole napisał:

Znow wracalas od @agatenka po spozyciu?   :P

Haha bylam u Agatki w srode ale naciagnelam ja tylko na 2 kawki i herbatke :D 

Garaz to juz dawno temu zawalilam. Z samego rana w piatek - zaspana bylam hehe. 

Edytowane przez ilon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ilon napisał:

Haha bylam u Agatki w srode ale naciagnelam ja tylko na 2 kawki i herbatke :D 

Garaz to juz dawno temu zawalilam. Z samego rana w piatek - zaspana bylam hehe. 

Tak to bywa jak sie mieszanke napojowa robi :P

Dobrze, że poduszka nie wybuchła, bo później po dentystach by było trzeba biegać! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pelasia napisał:

Tak to bywa jak sie mieszanke napojowa robi :P

Dobrze, że poduszka nie wybuchła, bo później po dentystach by było trzeba biegać! 

Haha to tylko male zarysowanie, lekko zahaczylam. Ale mi dwa razy w przeszlosci poduszki powietrzne wybuchly prosto w twarz - nie polecam. Oby dwa razy glowa zawalilam glowa w szybe, na szczescie zebow nie wybilam, tylko kilka wstrzasow mozgu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

Ja nie widze nic dziwnego w tym ze policja kontroluje stare i odrapane samochody... Jak dla mnie to chca sprawdzać czy auto dalej nadaje sie do ruchu. ;)

I ja się z tym zgadzam. I nawet pójdę dalej - zgadzam się z profilowaniem rasowo-społecznym. Jeśli zobaczyłbym Ciebie czy @ilon w jakimś gracie, to pewnie bym Was puścił z ostrzezeniem. Bo jesteście "low risk". I zadna, zadna ideologia tego nie zmieni. Ale jeśli któraś z Was by się pózniej okazała przestępczynią, czy terrorystką, to kolejna juz by nie miała tak łatwo...

I tak samo jeśli zamachy terrorystyczne byłyby wywoływane głównie przez staruszki po 60-stce, oczekiwałbym, z całą stanowczością, aby moje podatki szły przede wszystki na inwiligacje tego rodzaju emerytek. Bez wyjątku. W końcu za to płacę :)  Tak samo jeśli zagrozeniem byliby biali 30-stoparolatkowie, trudno, musiałbym z tym zyc. Zatrzymają mnie i zdokumentują nawet 10 razy na miesiąc.. No trudno... Jestem w grupie ryzyka... muszę z tym zyc... Tego na przykład w rzeczywistości zawsze i do dziś bym się spodziewał gdybym chodził po górach w norweskich fiordach...

Przeszukiwanie wszystkich po równo bez sensu w imię bardzo, bardzo zle pojętej poprawności politycznej to moim zdaniem marnotrawienie ograniczonych zasobów, w tym przede wszystkim ludzkich podatków. A jak czasem widzę TSA na amerykańskich lotniskach harasujących niepełnosprawne dzieci, staruszków na wózkach, ortodoksyjnych Zydów, czy podobne naprawdę, naprawdę "low risk groups"... to naprawdę tracę wiarę w tych co mają za zadanie "serve and protect"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rzecze1 napisał:

Przeszukiwanie wszystkich po równo bez sensu w imię bardzo, bardzo zle pojętej poprawności politycznej to moim zdaniem marnotrawienie ograniczonych zasobów, w tym przede wszystkim ludzkich podatków.

 

Cóż, wystarczy poczytać forum na Tripadvisor by się dowiedzieć że wielu osobom bardzo  się nie podoba że Izrael ma totalnie w doopie poprawność polityczną podczas przekraczania granicy i na lotnisku. Tak więc i tak źle i tak niedobrze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jackie napisał:

 

Cóż, wystarczy poczytać forum na Tripadvisor by się dowiedzieć że wielu osobom bardzo  się nie podoba że Izrael ma totalnie w doopie poprawność polityczną podczas przekraczania granicy i na lotnisku. Tak więc i tak źle i tak niedobrze ;) 

Trip Advisor.. Come on...   Stowarzyszenie Płaczliwych Podrózników :)  A powaznie mówiąc, to Izrael jest tu świetnym przykładem. Mają od dziesięcioleci ograniczone środki, i jednocześnie prawdziwe zagrozenia. Obracają się w w bardzo realnym świecie. Zydów nie stac na amerykański luksus hamletyzowania na temat "praw mniejszości" u siebie, gdy jednocześnie te mniejszości się w trzecim świecie, i z tych samych podatków, codziennie bombarduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...