Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

On 8/27/2019 at 10:04 AM, andyopole said:

Kultowa wykładzina na PDX, za pięć godzin będę w IAD. @ilon szykuj Red Carpet!

1566914667304304587707.jpg

Bylem wczoraj na tym lotnisku ok 6 rano. Rzeczywiscie zwrocilem uwage na wykladzine :) W ogole lotnisko swietne, szkoda, ze w oklicach NYC nie ma takiego. Spedzilem 8 dni w Oregon i Washington i do tej pory jestem pod wrazeniem przyrody Oregonu - jest piekny! Zazdroszcze, ze tam mieszkasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barnclose napisał:

Bylem wczoraj na tym lotnisku ok 6 rano. Rzeczywiscie zwrocilem uwage na wykladzine :) 

 

Ten "karpet" jest legendarny ;) 

http://pdxcarpet.com/

https://gizmodo.com/how-the-portland-airport-carpet-became-a-hipster-icon-1682786190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 8/16/2019 at 5:28 PM, andyopole said:

 @mola  @katlia

To pierwszy przepis:

 

2,5 sticky masla;
 300 g cukru;
650 g maki;
20 g proszku do pieczenia;
4 jaja;
250 ml mleka.

Utrzec maslo z cukrem dodac make z proszkiem i zagniesc reka, odlozyc szklanke tego ciasta na kruszonke. 
Ubic osobno jajka z mlekiem dodac do pierwszej czesci ciasta i wymieszac. Ulozyc owoce a  z wierzchu posypac odlozona wczesniej kruszonka.
Piec w temp 350F (180C) ok. 35-40 minut.
 

Chciałabym tylko się pochwalić, że podkradłam podany tu przepis i szarlotka wyszła pyszna! Palce lizać :rolleyes:także dziękuje bardzo...

PS. Nie ogarniałam na początku co to znaczy „2,5 sticky masla”, myślałam ze chodzi o jakieś klejące się masło :lol: Dopiero mąż mnie oświecił co to jest „stick” ... ach ta Ameryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mcpear napisał:

No właśnie mógł po prostu napisać 10 uncji :)

Nawet nie wiedziałem że to jest tyle. Ale wiem że funt na 16 uncji a jedna uncja waży 28.3 grams. 

Po prostu przepisalem przepis otrzymany od koleżanki. Po kilku próbach pieczenia zmodyfikowałem tylko wagi bo wszystko było w uncjach i cupach. Krótko mówiąc prawie wszystko przetlumaczylem na "nasze". A stick masła to każdy wie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie dowiedzialem, ze u nas na wiosce otwarto nowy "IV bar" (czyli knajpe kroplowkowa). Nie wiem co mnie bardziej szokuje, fakt ze takie cos istnieje, czy ze jest to juz 3 taki przybytek rozkoszy w naszym 120k miescie... Za jedyne $100 mozna sobie dziabnac roztwor fizjologiczny z witaminkami. Podobno leczy kaca i jetlag. @andyopole moze Ci sie przyda po podrozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Xarthisius napisał:

Dzisiaj sie dowiedzialem, ze u nas na wiosce otwarto nowy "IV bar" (czyli knajpe kroplowkowa). Nie wiem co mnie bardziej szokuje, fakt ze takie cos istnieje, czy ze jest to juz 3 taki przybytek rozkoszy w naszym 120k miescie... Za jedyne $100 mozna sobie dziabnac roztwor fizjologiczny z witaminkami. Podobno leczy kaca i jetlag. @andyopole moze Ci sie przyda po podrozy?

Dobry biznes, worek soli fizjologicznej kosztuje $5. Niech IV kosztuje drugie $5. $90 na czysto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...