Skocz do zawartości

N400 - Aplikacja 2021


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Od dzisiaj jestem obywatelem USA! "Third time is a charm", bo raz odwołałam ceremonię ze względu na ciążę, a drugi raz została odwołana przez śnieżyce.

Ceremonia odbyła się w muzeum, w dużej sali, było 150 osób. Był bałagan, nikt nie wiedział, dokąd iść, i zirytowal mnie fakt, że kazano nam założyć maski. Nie mam nic przeciwko maskom, pod warunkiem, że wszyscy są traktowani tak samo, a tam kandydatom na obywateli kazano je założyc, a sędzia, oficerowie i urzędnicy nie mieli ich założonych. Nie chce nadużywac słowa "dyskryminacja", ale trochę tak to wyglądało.

No nic, najważniejsze, że to koniec przygody z USCIS! Uff!

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Mam pytanie do osób które w tym roku biorą w procesie naturalizacji. Jestem z DV 2018 i do USA przyleciałem w sierpniu 2018. Kiedy mogę wypełniać wniosek? Czy podróże poza USA są brane pod uwagę ? ( średnio każdego roku byłem Ok 3tyg poza granicami Stanów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, bartek_p2 said:

Mam pytanie do osób które w tym roku biorą w procesie naturalizacji. Jestem z DV 2018 i do USA przyleciałem w sierpniu 2018. Kiedy mogę wypełniać wniosek? Czy podróże poza USA są brane pod uwagę ? ( średnio każdego roku byłem Ok 3tyg poza granicami Stanów) 

5 lat od daty zostania rezydentem minus 90 dni.

Wygooglaj N-400 eligibility tool na stronie USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, bartek_p2 said:

Mam pytanie do osób które w tym roku biorą w procesie naturalizacji. Jestem z DV 2018 i do USA przyleciałem w sierpniu 2018. Kiedy mogę wypełniać wniosek? Czy podróże poza USA są brane pod uwagę ? ( średnio każdego roku byłem Ok 3tyg poza granicami Stanów) 

  1. Wez GC do reki. Na dole masz "Resident Since". Przepisz miesiac / dzien tu: https://www.uscis.gov/forms/uscis-early-filing-calculator w rok wpisujesz 2023 (jako 2018 + 5) i Ci pokaze kiedy najwczesniej mozesz zlozyc.
  2. Tak, spowiadasz sie ze wszystkich, ale 3tyg / yr na nic nie wplywa. To bardziej chodzi o takie powyzej 6mo.
  3. Polecam tez https://www.uscis.gov/citizenship-resource-center/learn-about-citizenship/naturalization-eligibility-tool
Edytowane przez Xarthisius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dot. załączników do aplikacji. 

Mam polski akt małżeństwa  a instrukcji jest informacja  :

"If your documents are in a foreign language, upload an English translation along with the original."

Czy muszę mieć tłumaczenie od tłumacza przysięgłego ? Jak to powinno wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...